A címvédő horvát és a szerb-montenegrói férfikézilabda-válogatott pontelőnnyel várja a tunéziai világbajnokság utolsó középdöntő-fordulóját, amelyben egymás ellen dönthetik el a csoportelsőség, s a továbbjutás kérdését. A másik ágon átrendeződnek az erőviszonyok, miután Görögország hatalmas meglepetésre megverte az oroszokat. Franciaország ezúttal Csehországot győzte le, míg Tunézia döntetlent játszott Szlovéniával.

Ismét vereséget szenvedett az elődöntős szereplés lehetőségét már korábban eljátszó német válogatott a Tunéziában zajló férfikézilabda-világbajnokság középdöntőjében: az olimpiai ezüstérmes ezúttal - akárcsak az athéni játékok fináléjában - a horvát alakulattól kapott ki.

A találkozó során végig az esélyesebbnek tartott címvédő irányította a találkozót, Dzomba magabiztosan értékesítette a büntetőket, a német védelem pedig nem tudott mit kezdeni Lackovic átlövéseivel. A félidő közepén már 15-9-re is vezetett a horvát csapat, ám az utolsó két percben Hegemann és Von Behren találataival négyre faragta a hátrányt az Európa-bajnok.

A második játékrészt jól kezdték a németek, sikerült két gólra megközelíteni az ellenfelet, de ezen a lélektani határon képtelen voltak túllépni. Noha akadt lehetőség bőven, hogy közelebb zárkózzon Heiner Brand legénysége, Kehrmannék nem éltek a lehetőségekkel.

Horvátország végül 29-26-ra győzött, érdekesség, hogy góljaikon mindössze négy játékos, Lackovic, Dzomba, Vori és Balic osztozott.

A csoport másik mérkőzésén változatos csatát vívott egymással a szerb-montenegrói és a spanyol válogatott, a félidőben még az ibériaiak vezettek magabiztosan, a második játékrészben viszont megfordította az állást déli szomszédunk, amelynek kapujában Sterbik Árpád parádézott.

Az utolsó percben aztán Spanyolország egyenlített, s hiába maradt 15 másodperc, a szerbek már nem tudták bevenni Barrufet kapuját. A döntetlennel Szerbia-Montenegró ugyanúgy hatpontos, mint Horvátország, a délszláv csata az utolsó fordulóban egymás között folytatódik nemcsak a csoportelsőségért, de a továbbjutásért is.

A harmadik összecsapáson a selejtezőben a magyarokat búcsúztató Norvégia folytatta diadalmenetét, ezúttal Svédországot győzve le 34-31-re.

A másik ágon a nap meglepetését Görögország szolgáltatta. Úgy tűnik, a hellének a futball-Eb után kézilabdában is csodát szeretnének tenni: az olimpián még lesajnált csapat a franciák után Oroszország skalpját is megszerezte (29-24).

A franciák újabb győzelmet arattak, s így szintén kedvező pozícióból várhatják a középső szakasz csütörtöki befejezését. Tunézia meglepetésre nem bírt Szlovéniával. A házigazda az első játékrészben többször is vezetett négy góllal, a második játékrész elején Szlovénia azonban fordítani tudott (16-15).

A hajrára ismét Tunézia kerül fölénybe Megannem és Seboui góljaival, sőt, másfél perccel a lefújás előtt is 26-23 volt az előny javukra. Zorman akciógólja után azonban Rutenka és Jovicic is büntetőt értékesített - utóbbi időntúli hetesből egalizált.

eredmények
I. csoport (Rades)
Franciaország - Csehország 31-26 (16-9)
Fernandez 5/1, Guigou 5/3, Girault 4/1, Karabatic 4, Abati 3, Burdet 3, Anquetil 2, Kempe 2, Richardson 2, Dinart 1, illetve Filip 9/2, Jicha 5, Juricek 5, Piskac 2, Szymanski 2, Bruna 1, Hrib 1, Radcenko 1.

Tunézia - Szlovénia 26-26 (11-9)
Megannem 8, Seboui 7, Hmam 4/1, Tej 3, Madi 2, Ben Aziza 1/1, Haj Ahmed 1, illetve Jovicic 6/3, Natek 6, Rutenka 5/2, Brumen 3, Kavticnik 2, Spiler 2, Zorman 2

Görögország - Oroszország 29-24 (13-14)

a csoport állása: 1. Tunézia 5 pont (115-104), 2. Franciaország 5 (101-94), 3. Görögország 5 (105-107), 4. Oroszország 4, 5. Szlovénia 3, 6. Csehország 2

II. csoport (Nabeul):
Horvátország - Németország 29-26 (15-11)
Lackovic 11, Dzomba 10/6, Vori 5, Balic 3, illetve Kehrmann 5, Hegemann 4, Weber 4, Preiss 3, Zeitz 3, Glandorf 2, Jansen 2, Von Behren 2/1, Grafenhorst 1.

Szerbia-Montenegró - Spanyolország 28-28 (16-19)
Stojanovic 7, Petric 5, Krivokapic 4, Nikolic 4, Muratovic 3, Milosavljevic 2, Djurkovic 1, Toskic 1, Sudzum 1, illetve Garralda 7, Rocas 6/2, Rodriguez 4, Entrerrios 3, Garcia 3, Romero 3/1, Urios 1, Hernandez 1

Norvégia - Svédország 34-31 (14-15)

a csoport állása: 1. Horvátország 6 pont (115-112), 2. Szerbia-Montenegró 6 (104-102), 3. Spanyolország 5 (124-115), 4. Norvégia 5 (113-108), 5. Németország 1 (105-113), 6. Svédország 1 (110-121).