Húsz perces közjátékkal tarkított mérkőzésen negyedik győzelmét aratta az orosz férfikézilabda-válogatott a tunéziai világbajnokságon, Anatolij Dracsev tanítványai ezúttal Izlandot verték 29-22-re. Az B csoport másik két találkozóján Algéria Kuvaitot, Csehország Szlovéniát győzte le, míg az A jelű hatosban a franciák, a házigazdák és a görögök örülhettek.

A B csoport rangadóján a százszázalékos orosz válogatott Izland ellen lépett pályára. Akár azt is mondhattuk volna, hogy jégre, mert a pálya legalább úgy csúszott, mint egy műkorcsolya versenyen. A hetedik percben, 5-0-s orosz vezetésnél félbe is szakadt a találkozó, mert izlandi játékos két alkalommal is ziccerben hasalt el.

Közel 20 perces kényszerszünet következett, ez arra jó volt, hogy Stefansson legalább kitalálhatta, hogyan is szerezze meg az első izlandi találatot, míg az oroszok kellőképpen elveszítették lendületüket.

Olyannyira, hogy a hajrára Sigurdsson vezetésével Izland fordított (10-9), a skandináv iskolától eltérő nyitott védekezés alaposan meglepte Anatolij Dracsev tanítványait. A félidei kevés gól (12-12) annak is köszönhető volt, hogy mind az izlandi Eradze, mind az orosz Kosztigov remekül védett.

A második játékrész forgatókönyve semmiben sem különbözött az elsőétől, Oroszország fokozatosan növelte az előnyét, a 43. percben már 21-17-et mutatott az eredményjelző. Dracsev kapitány teljesen a Csehovszki Medvegyi csapatára építette a taktikát, Csipurin, Rasztvorcev és Kovaljov meghálálta a bizalmat.

23-17 után már látszott, az utolsó negyedórában nem fog megújulni az északi gárda, Oroszország úgy nyert végül 29-22-re, hogy a szenzációsan védő Kosztigov kapust térdsérülés miatt le kellett cserélni a hajrára.

Az oroszoknak a siker mellett még egy "örömük" akadt a világbajnokságon, miután az általuk delegált játékvezető-páros egyik tagján, Dmitrij Frolovon sikeres műtét hajtottak végre Tunéziában. A bíró még az első napon, a Horvátország-Argentína meccsen szenvedett sérülést, egy gyors ritmusváltás során egyszerűen elszakadt az Achilles-ina.

A csoport további mérkőzésein a csehek a szlovénok elleni győzelemmel nagy lépést tettek a továbbjutás felé, Algéria pedig első győzelmét aratta Kuvait ellen.

Az A jelű hatosban Görögországnak mindössze két percig okozott gondot Kanada, a tengerentúliak csupán addig tudtak vezetni. A félidőt a hellének már 16-11-gyel zárták, a vége pedig 36-23 lett. A házigazda Tunézia továbbra is veretlen, ezúttal a dánokat győzték le, a franciák pedig edzettek egy jót Angola ellen.