A magyar női kosárlabda-válogatott Lengyelországgal és Finnországgal került azonos Európa-bajnoki pótselejtező csoportba. A csapat mindkét riválisával oda-visszavágót játszik, és a trió első helyezettje jut az utolsó kvalifikációs körbe, amelynek csak a győztese vehet részt a szeptember 2. és 11. közötti rendezendő kontinenstornán.

Isztambulban, az Eb helyszínén szintén pénteken ejtették meg a viadal csoportjainak sorsolását. A férfiaknál a sorsolást már január 15-én megrendezték a szeptember 16. és 25. között sorra kerülő Európa-bajnokság helyszínén, Belgrádban.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége (MKOSZ) a hét elején jelentette be, nincs anyagi fedezete arra, hogy a jövőben megszervezze és működtesse a férfi, illetve női felnőtt válogatott felkészülését.

Az elnökség hétfői ülésén megfogalmazódott, hogy a költségvetésben olyan nagyságrendű hiány jött létre, amely nem teszi lehetővé a nemzeti együttesek fenntartását.

Ezért az MKOSZ vezetősége úgy döntött, hogy az idei büdzsére vonatkozó határozatát február végére halasztja, reménykedve abban, hogy addig sikerül megfelelő anyagi forrásokat találni.

Az Eb-pótselejtező csoportbeosztása, nők:
A csoport: MAGYARORSZÁG, Lengyelország, Finnország
B csoport: Szlovákia, Belgium, Olaszország
C csoport: Horvátország, Bulgária, Ukrajna, Izrael

Az Eb csoportbeosztása:
A csoport: Csehország, Görögország, Németország, Lettország, Franciaország, a pótselejtező nyertese
B csoport: Oroszország, Spanyolország, Litvánia, Szerbia és Montenegró, Románia, Törökország

C csoport: Szlovénia, Franciaország, Görögország, Bosznia-Hercegovina
D csoport: Lettország, Szerbia és Montenegró, Spanyolország, a pótselejtező nyertese