Alig fél évvel az olimpiai torna után ismét találkozott egymással a görög és a francia férfikézilabda-válogatott. Athénban még a gallok nyertek 18 góllal, a tunéziai világbajnokság csoportmérkőzésein azonban csoda történt, a végig vezető franciák a hajrában összeomolva kikaptak a sehol sem jegyzett hellénektől. Persze az a csapat, amely az utolsó 20 percben mindössze két gólt szerez, nem is gondolhat komolyan a győzelemre.

Ki hitte volna, hogy a tunéziai férfikézilabda-világbajnokság harmadik napjának első mérkőzése bombameglepetést hoz majd? A kétszeres világbajnok francia együttes a komoly tornára először kvalifikált görögökkel csapott össze az A csoportban, a találkozó egyértelmű esélyesének a Jackson Richardson vezette együttes számított

Meglepetésre nagyon jól kezdett a görög gárda, 7-7-ig kiválóan is tartotta magát. A francia csapat először a 24. percben tudott meglépni kettő góllal Anquetil gyors találataival (9-7), ez a különbség ki is tartott a félidő végéig (11-9)

A második játékrészben kiválóan rajtoltak a franciák, a Karaboue kapust váltó Omeyer remekelt, állandósult a négy-ötgólos gall előny. Egészen az 52. percig, amikor villámgyorsan 18-16-ra zárkózott fel a görög csapat, Claude Onesta szövetségi kapitány ki is kérte idejét.

Egy újabb kivédekezett támadás után Halkidisz egyre faragta a hátrányt, majd Daniel Narcisse kiállítását Alvanosz hetesből büntette (18-18). Az utolsó percek döbbenetes izgalmakat hoztak.

Alig telt le a hátrány, Abati állíttatta ki magát pontosan két perccel a lefújás előtt, majd egy eladott labdát követően az előrevágott passzt Szamarasz a levegőben úszva vágta Omeyer kapujába (19-18). Az egyenlítés tíz másodperccel a vége előtt Anquetil jóvoltából érkezett, az apró termetű szélső vagy 12 méterről, átlövésből egalizált (19-19).

S még mindig nem volt vége, a gyors középkezdést követően Alvanosz előkészítés nélkül a lábak között suhintotta kapura a labdát, a végállomást pedig a háló jelentette. Az Eb eddigi legnagyobb meglepetését aratva Görögország 20-19-re nyert, megtörve ezzel a rossz szériát: a korábbi tíz egymás elleni találkozón ugyanis mindössze egy döntetlenre futotta Görögország erejéből.

A B csoport nyitómérkőzésén Oroszország egy fergeteges első félidő után csak szórakozott Katarral, s végül megelégedett a 38-11-es sikerrel. Csehország viszont pórul járt: a félidei négygólos vezetést fokozatosan leadva úgy végzett 29-29-re Algéria ellen, hogy két perccel lefújás előtt még 29-27-re vezetett.

eredmények
A csoport (Rades)
Görögország - Franciaország 20-19 (9-11)
Szanikisz 6, Alvanosz 4/2, Szamarasz 4, Halkidisz 3, Voglisz 1, Cimurtosz 1, Zivulovic 1, illetve Anquetil 5, D. Narcisse 3, Burdet 2, Karabatic 2, Richardson 2, Guigou 2, Abati 1, Kervadec 1, Girault 1

Kanada - Tunézia 20-42 (8-19)

Dánia - Angola 47-19 (23-9)

a csoport állása: 1. Tunézia 4 pont (81-43), 2. Dánia 4 (74-42), 3. Franciaország 2 (63-36), 4. Görögország 2 (43-46), 5. Angola 0 (42-86), 6. Kanada 0 (36-86)

B csoport (El Menzah)
Kuvait - Oroszország 11-38 (4-23)

Algéria - Csehország 29-29 (11-15)

Szlovénia - Izland 34-33 (14-16)

a csoport állása: 1. Oroszország 4 pont (66-33), 2. Szlovénia 4 (68-50), 3. Csehország 2, 4. Izland 1 (67-68), 5. Algéria 1 (51-57), 6. Kuvait 0