Negyedik mérkőzését is elveszítette az ULEB-kupában a Debreceni Vadkakasok férfikosárlabda-csapata, amely a sorozat negyedik fordulójában a belga Spirou Charleroi otthonában kapott ki 95-72-re.

eredmény, ULEB-kupa, A csoport, 4. forduló
Spirou Charleroi (belga) - Debreceni Vadkakasok 95-72 (27-13, 23-22, 20-12, 25-25)
pontszerzők:
Krupalija 17/6, Riddick 16/3, Moors 16/3, Arsic 15/6, Dujmovic 12/6, Faison 10, Stas 7/3, Milacic 2, illetve Lee 14/3, Horvath 12/6, Tóth 11/9, Bukva 8, Toya 8, Wylie 7, Trummer 6/6, Szendrei 4, Lóránt 2

Az ULEB-kupa negyedik fordulójában Charleroi-ban lépett pályára a Debreceni Vadkakasok férfikosárlabda-csapata. A magyar együttes három vereséget gyűjtött a korábbi mérkőzések során, míg a belga gárda kétszer bukott idegenben, ám a hazai, Gravelines elleni összecsapást megnyerte.

A találkozó cseppet sem ígérkezik könnyűnek, a Charleroi ugyanis idén még nem veszített hazai környezetben, a már említett kupameccs mellett bajnokin legyűrte a Mons-Hainaut (94-59), a Pepinster (82-59), a Bree (98-69), az Antwerpen (90-60), illetve a HUY (124-94) együttesét.

Jól kezdett a Debrecen, Bukva és Toya két duplájával 4-0-ra húzott el a magyar gárda, ám az agresszív hazaiak lepattanózásban és pontszerzésben is nagyon jók voltak. A 8. percre 20-10-et mutatott az eredményjelző, Moors, Riddick és Dujmovic is 5-5 pontot gyűjtött. Hiába kért időt a Loki, a negyed végére tovább nőtt a belga előny (27-13).

A pihenő után zónavédekezésről emberfogásra váltott a Debrecen, de a helyzet nem sokat változott. Pedig Robert Reid még azt a trükköt is bevetetette, hogy levitte a pályáról Lee-t, nélküle a csapat ugyanolyan szárnyaszegett volt, mint vele.

39-17-nél következett az újabb magyar időkérés, Tóth egy triplával, Lóránt pedig egy duplával próbálta felzárkóztatni csapatát, Horvath hármasával visszaállt a szünetbeli mínusz tizenhárom (41-28). A kulcsemberek közül Lee pillanatokat töltött csak a pályán, Szendrei 14 percnyi játék után szerezte első pontjait, így nagyon nehezen lehetett eredményesen teljesíteni.

50-35-ös félidőt követően a 23. percben Szendrei duplájánál kicsit felcsillant a remény, de 54-42-ről Krupalija vezetésével pillanatok alatt visszaállt a tetemes hazai előny (60-42).

A negyedik negyed elejére már remény sem maradt, 70-47-ről még egy jó formában lévő együttesnek is kemény dió csodát tenni. A vége 95-72 lett a Charleroi-nak, amely így megőrizte otthoni veretlenségét, a Debrecen pedig továbbra is képtelen megszerezni első győzelmét az ULEB-kupában.