Az Atomerőmű kaposvári diadalával 1-2-re módosította a férfikosárlabda NB I három győzelemig tartó döntőjének állását.

Döntő, 3. mérkőzés:
Kaposvári KK - Atomerőmű SE 70-81 (12-22, 21-12, 20-28, 17-19)
Kaposvár, 1800 néző
vezette: Szabó, Ádám
pontszerzők: Simon 19/3, Sanders 11, Szőke 10/6, Trepák 9, Ivkovic 6, James 6, Filipovics 3, Hendlein 3/3, Varga 3/3, illetve Czigler 24, Davis 14/3, Mészáros 13/9, Ridl 11/6, Kiss 10/3, Smith 5, Csaplár Nagy 2, Érsek 2

Az óriási tétnek megfelelően idegesen kezdtek a csapatok: két és fél perc elteltével még mindig csak 0-2-t mutatott az eredményjelző. Az Atomerőmű ébredt hamarabb, és a nyitónegyedben 12 pontot szóró, látványos zsákolásokat bemutató Czigler révén 10 ponttal elhúzott.

A folytatásban beleerősített a Kaposvár, amely egy 6-0-s sorozattal megközelítette ellenfelét, és a nagyszünetben a 10 pontig jutó Simon vezérletével már csak egy pont volt a bajnokaspiráns hátránya (33-34).

Az első 20 percben a triplákat mindössze 10 százalékban értékesítő (10/1) hazaiak a 2. félidőt is gyengén kezdték, s a rivális egy 10-0-ás szériával újra meglépett. A somogyi gárdában az első két meccsen remeklő Ivkovic és James ezúttal halványan játszott, így az utolsó felvonás előtt is maradt a különbség (53-62).

A zárónegyed 5. percében már 20 pontra nőtt a vendégek előnye, amely sorsdöntőnek bizonyult. A hajrában még a verekedő Davis kiállítása és a reklamáló Ivkovic technikai hibája borzolta a kedélyeket, Czigler - a mezőny legjobbja - pedig bedobta 24. pontját. A bajnokavatás azonban végül némi meglepetésre elmaradt, a finálé 4. összecsapására szerdán Pakson kerül sor.