A jégkorong ob I, Borsodi Liga döntő-sorozatának harmadik mérkőzésén a Dunaújvárosi AC az alap játékidőben elért 2-2-t, illetve hosszabbítást követően büntetőkkel nyert a címvédő Alba Volán-FeVita otthonában. A négy győzelemig tartó párharc állása: 2-1 az Alba Volán-FeVita javára.

döntő, 3. mérkőzés:
Alba Volán-FeVita - Dunaújvárosi AC 2-2 (0-1, 2-0, 0-1, 0-0) - büntetőkkel 1-2
Palkovics (25., 27.), illetve Borsos (13.), Ladányi (50.)
büntetők: Fedor, illetve Ladányi, Tokaji

Az első harmad enyhe hazai mezőnyfölényt és egy vendéggólt hozott. A támadó harmadban elhozta a korongot a Dunaújváros, és Borsos váratlan lövése utat talált Budai kapujába. A DAC 102 perc és 48 másodperc játékidő elteltével volt eredményes a fináléban.

A folytatásban már gólokban is megmutatkozott az Alba Volán lendülete. Palkovics előbb emberelőnyben, majd 2:24 perc múlva azonos létszám mellett is betalált. A vendégek előtt is adódtak ziccerek, de azok rendre kimaradtak.

A harmadik harmadban sokkal többet támadott a Dunaújváros és Ladányi káprázatos lövésével sikerült kiegyenlítenie. Jött a hosszabbítás, majd a büntetőlövés, amelyben a vendégek voltak jobbak.

A negyedik mérkőzésnek pénteken 18 órakor Dunaújváros ad otthont.