Elszenvedte második vereségét a spanyol férfi kosárlabda-bajnokságban a Tau Vitoria csapata - 84-78-ra az Unelco Tenerife otthonában -, ennek ellenére még mindig vezeti a tabellát. Dávid Kornél - először a szezonban - csak csere volt, viszont kimondottan sokat és jól játszott. A francia pontvadászatban Gulyás Róbert együttese, az ASVEL otthon, Villeurbanne-ban győzött 88-74-re a Reims ellen, a magyar center a mezőny legjobbjának bizonyult.

Spanyolországban a 19. fordulót játszották, és a Tau mellett a második helyezett Barcelona (65-56 az Auna Gran Canariától), valamint a negyedik helyen álló Pamesa Valencia (75-65 az Adecco Estudiantestől) is kikapott, ennek köszönhetően a baszkok három pontos előnye nem csökkent a tabella tetején.

Dávid Kornél csak csere volt, de mivel az argentin Luis Scola hamar kipontozódott - alig tizenegy percnyi játék után - a magyar klasszis több mint 35 percet tölthetett a pályán. Kornél remekül kihasználta a rendelkezésére álló időt: 15 pontot szerzett, leszedett 7 lepattanót, mezőnyből 4/8, büntetőből 7/10 volt a mutatója.

Unelco Tenerife - Tau Cerámica 84-78 (31-20, 25-20, 17-22, 11-16)
Unelco:
Hopkins 23, Yánez 19, Gil 4, Savane 12, Palladino 6. Csere: Toledo 4, Rodríguez 6, Corrales 10
Tau: Scola 4, Macijauskas 19, Vidal 4, Prigioni 10, Betts 13. Csere: Dávid 15, Calderón 10, Jelic 0, Buesa 3.

Az ASVEL biztos győzelmével feljött a francia bajnokság negyedik helyére, bár igaz, hogy további három csapat is ugyanannyi ponttal áll, mint Gulyásék.

ASVEL - Reims 88-74
ASVEL:
Dioumassi 12, Giffa 15, Gulyás 22, Mrazek 14, Owens 4. csere: Frigout 3, Hood 6, Souchu 6, Toure 6.
Reims: Bardet 3, Lux 21, Sy 4, Tomaku 4, Wilson 25. csere: Boissie 2, Cantamessa11, Toti 0, Vignier 4.

Gulyás 29 perc alatt 12 mezőnykísérletéből 9-et értékesített, mind a négy büntetőjét bedobta, és leszedett négy lepattanót - mind a négy támadó volt, továbbá szerzett két labdát.

A jugoszláv bajnokságban a KK NIS Vojvodina 96-81-re legyőzte a Partizan Mobtel csapatát, Németh István a győztes gárdában 6 pontot szerzett a kezdőötös tagjaként. A mezőny legjobbja az újvidéki Milan Gurovic volt 36 pontjával.