A január 22-én kezdődő szlovéniai Európa-bajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott Buday Dánielnek három másodperccel a vége előtt dobott góljával nyert Ukrajna együttese ellen a madridi négyestorna nyitófordulójában.

XXIX. Torneo Internacional de Espana, 1. forduló:
Magyarország - Ukrajna 29-28 (14-13)
a magyar góldobók:
Mocsai 6, Pásztor 4, Buday, Mezei, Iváncsik, Diaz, Mohácsi 3-3, Laluska 2, Kertész, Lendvay 1-1.

Nagyon jól kezdett a magyar válogatott, s a 10. percben már 7-2-re vezetett. Ezt követően viszont óriásit változott a játék képe: az ukránok megszakítás nélkül hét gólt dobtak (21. perc: 7-9). A szünet előtt aztán sikerült újból előnyhöz jutni.

A fordulást követően 17-14-re elhúztak a magyarok, de gyorsan egyenlített a rivális. Ettől kezdve egyik csapat sem tudott kétgólosnál nagyobb előnyt szerezni. A győzelmet Budaynak 3 másodperccel a lefújás előtt dobott találata hozta meg.

A magyarok szombaton a lengyelekkel találkoznak 18 órakor.