A címvédő Mizo-Pécsi VSK és a trónkövetelő Diósgyőri KSK egyaránt fölényes győzelmet aratott a nőikosárlabda-NB I idei első fordulójában.

A pécsiek megismételve őszi, fővárosi sikerüket (66-54) magabiztosan verték a BSE-t, amelynek vezére az egy hónapja érkezett amerikai Wendy Palmer 16 pontig jutott. A hazaiak - és a mérkőzés - legjobbja a bolgár Albena Branzova volt, 24 ponttal.

Miskolcon a vendéglátók 20 perc alatt dobott 56 pontjukkal már az első félidőben eldöntötték a Szekszárd elleni találkozót. A DKSK-ból hiányzott a nyáron vitatott körülmények között szerződtetett amerikai Gwen Jackson, aki állítólag Izraelben folytatja pályafutását. Az együttesből így is hatan értek el tíznél több pontot, a legeredményesebbnek a litván Agne Abromaite bizonyult (19).

Mizo-Pécsi VSK - BSE-ESMA 79-57 (21-14, 23-15, 18-7, 17-21)
Diósgyőri KSK - Atomerőmű KSC-Szekszárd 101-55 (35-15, 21-14, 24-17, 21-9)
Szolnoki-MÁV Coop - Röhnisch-Foton Sopron 87-53 (22-13, 15-11, 26-19, 24-10)
Szeviép Szeged - BEAC-Újbuda 81-47 (18-21, 24-11, 17-4, 22-11)