Az Észak-Európában túrázó magyar férfikézilabda-válogatott 31-31-es döntetlent ért el a házigazda Norvégia ellen Lenában. A másik mérkőzésen Dánia 35-12-re verte Hollandiát.

felkészülési mérkőzés, eredmény:
Norvégia - Magyarország 31-31 (15-16)
a magyarok góldobói:
Buday 7, Mezei 6, Bendó, Lendvay, Iváncsik, Nagy 3-3, Mocsai, Tóth 2-2, Katzirz, Pásztor 1-1.
a legjobb norvég dobó: Löke 10.

Negyedóráig a hazaiak vezettek egy-két góllal, majd egyenlítettek a magyarok, és innen felváltva volt az előny egyik, illetve másik gárdánál. A folytatásban inkább a norvégok irányítottak, a legnagyobb vezetésük az 51. percben volt (29-26). Azonban jól hajráztak a vendégek, és kis szerencsével akár a győzelmet is megszerezhették volna.

Skaliczki László szövetségi kapitány együttese szombaton a norvégiai Elverumban azzal a Dániával találkozik, amelytől szerdán 35-29-re kikapott.

A norvég-magyar összecsapás előtt megmérkőzött egymással a dán és a holland nemzeti együttes is, a skandinávok 20-5-ös félidőt követően végül 35-12-re nyertek, legeredményesebb játékosuk a hatgólos Christian Hjermind volt.