A negyedik fordulóban negyedik győzelmét aratta a Tau Cerámica, Dávid Kornél csapata, s a baszk gárda százszázalékos mérleggel vezeti az ACB, a spanyol férfikosárlabda-bajnokság tabelláját. A magyar center-bedobó ezúttal is remekelt, csapata legjobbjának bizonyul az Etosa Alicante ellen, ő kapta a legmagasabb IBM-értékszámot.

A vitoriai Fernando Buesa Arenában 7 850 néző előtt játszott mérkőzésen gyengén kezdtek az éllovas hazaiak, 10-4-re elhúzott az ellenfél, s ekkor bizony Dávidnak sem ment, Dusko Ivanovic edző le is cserélte honfitársunkat a 4. percben. Később a csapat és Dávid is magára talált, olyannyira, hogy húszpontos előnyt szerzett a házigazda (73-53). Ekkor már Dávid volt a gárda vezéregyénisége.

Az amerikai Lou Roe és a spanyol válogatott Lucio Angulo vezérelte vendégeknek még futotta az erejéből egy 17-4-es rohamra, amivel 77-7-re feljött az Alicante, de a hajrában Dávid duplái és az irányító Prigioni két triplái eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Kornél 19 pontot és 8 lepattanót jegyzett, mezőnyből 7/12, büntetőből 5/5 volt a mérlege, két gólpassz és egy labdaszerzés is fűződik a nevéhez. Dávidról így ír a Marca tudósítása: "A magyar kosaras szerény, visszahúzódó játékos, egy szupersztár statisztikai mutatóival."

Tau Cerámica - Etosa Alicante 88-81 (20-19, 30-18, 25-20, 13-24)