Hiába tubákoltak a finn hokisok

A házigazda finn jégkorong-válogatott a sportág történetének egyik leglátványosabb összeomlását produkálta a svédek elleni, szerda esti világbajnoki negyeddöntőben.

A vendégek 5-1-es hátrányból tudtak fordítani, és kerültek be a legjobb négy közé, ahol a pénteken a címvédő szlovákokkal találkoznak. A másik ágon Kanada-Csehország összecsapás lesz.

A svédeknek az volt a "szerencséjük", hogy viszonylag gyorsan kaptak öt gólt, és még a második szünet előtt egy találatra felzárkóztak (5-4), majd a záró harmadban hengereltek.

A finnek nem csak emiatt szomorkodnak: a válogatott játékosok többsége rossz példával szolgált, hiszen a vezetők és a szövetség tiltása ellenére nyilvános helyen tubákolt.

Az apróra vágott, tömörített dohánylevél a fogínyre helyezve a cigarettánál 20-szor több nikotint juttat a szervezetbe, ráadásul nehézfémeket is tartalmaz, s ezért az EU-országokban a tubák árusítása tilos.