Idegenbeli vereséggel folytatta szereplését a női Euroligában a Mizo-Pécsi VSK kosárlabdacsapata. Rátgéber László tanítványai Jekatyerinburgban tizennégy ponttal maradtak alul vendéglátójukkal szemben.

Nőikosárlabda-Euroliga, A csoport, 11. forduló:
Jekatyerinburg (orosz) - Mizo-Pécsi VSK 67-53 (19-16, 13-11, 17-11, 18-15)
Jekatyerinburg, 2500 néző
vezette: Ohebisev (ukrán), Toivonen (finn)
Jekatyerinburg: Baranova 3, OSZIPOVA 12, GRIFFITH 15, Gusztilina 8, ARHIPOVA 18/6. Csere: Psikova 6, Stelmak, Snyukova 5, Csuvejkina, Bersenova. Edző: Zoran Visic.
Pécs: Iványi 7/3, Ujvári 11/6, KÁROLYI 16/12, Branzova 2, BÉRES 12. Csere: Tranquilli 3, Vilutyte 2, Keller, Popovics. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alkulása: 8. perc: 13-9, 13. perc: 19-21, 20. perc: 32-27, 25. perc: 39-30, 32. perc: 49-38, 35. perc: 61-41.

Hatalmas rohamokkal kezdtek a beteg amerikai DeLisha Miltont nélkülöző oroszok, de a viszontagságos utazástól fáradt pécsiek Károlyi vezetésével tartották magukat. A folytatásban a múlt héten egészségügyi problémák miatt távozó Vlagyimir Koloskovot váltó Zoran Visic vezetőedző meglepetésre lecserélte a közelmúltban szerződtetett, de gyengélkedő amerikai Yolanda Griffith-t. A félidőben 32-27 volt az állás.

Bravúrra készül a GYSEV/sport/csapat/kosarlabda/20030205bravurra.html

Térfélcsere után a hazaiak kemény védekezéssel fokozatosan felőrölték a sokat hibázó Rátgéber-együttes erejét, s tizenégy pontos győzelemmel vágtak vissza a decemberben Pécsen elszenvedett tizennyolc pontos (78-60) vereségért. Ez azt jelenti, hogy a végelszámolásnál, esetleges pontazonosság esetén a két csapat közül a baranyaiak végeznek előrébb.

Rátgéber László, a PVSK vezetőedzője így értékelt a mérkőzés után: "Gratulálok a játékosaimnak, a harmadik negyedtől eltekintve, amikor az oroszok huszonkét ponttal elhúztak, remekül küzdöttek. A huszonnyolc órás utazás sokat kivett belőlünk, centerposztról csak hat pontot dobtunk. Az abnormális előzmények ismeretében elégedett vagyok, hiszen a két meccs alapján pozitív a mérlegünk a Jekatyerinburg ellen."

A pécsiek legközelebb február 13-án játszanak az Euroligában, amikor az olasz Comót fogadják Pécsett.