A férfikosárlabda-NB I tizenegyedik fordulójában a kecskeméti Univer KSI legyőzte a Szeged gárdáját, a MOL-Szolnok Anzulovic utolsó pillanatban eleresztett duplájával legyűrte a Falcót, a Zalaegerszeg pedig hosszabbítás után tudott győzni a Sopron otthonában.

Férfikosárlabda-NB I, tizenegyedik forduló:
Univer KSE Kecskemét - SOLE-Szedeák Szeged 83-77 (22-16, 17-16, 23-21, 21-24)
Kecskemét, 1000 néző, v: Szabó Gy., Kóthay L.
Kecskemét: Tanács 4, Mérész 2, McDANIEL 17/9, GAMBIROZA 23/9, Horváth 6, MADISON 28/9, Takács 3/3. Edző: Molnár Csaba
Szeged: Mulics 4, Rawlings 6, DEÁK 22/18, VILCINSKAS 19, Nyilas 14/3, Drahos 4, Molnár A. 3/3, Kiss 3/3, Kecskés 2, Pávlicz -. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 12-12, 14. perc: 24-19, 17. perc: 28-28, 24. perc: 49-39, 33. perc: 64-63, 35. perc: 64-68, 39. perc: 77-73

Az elmúlt három és fél évben tizenháromszor találkozott az Univer KSE a Tisza-partiakkal, és egy kivétellel valahányszor a szegedi gárda győzött. Az egyetlen kecskeméti siker is vereséggel felérő győzelem volt, mivel jobb kosáraránnyal a Szeged végzett előbb a bajnokságban. A tizenhárom sikertelen összecsapás után - a tizennegyediken - megszakadt a szegediek jó sorozata. Molnár Csaba a tavalyi szezonban még a Szeged együttesét edzette, tavaly júliustól azonban a kecskemétiek mestere...

A férfikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030202aferfikosarlabdanb.html

Feszülten kezdett mind a hazai, mind pedig a vendéggárda: az első negyedben rengeteget hibázott mindkét csapat. A Kecskemét hamarabb engedett fel, és minimális előnyre tett szert, amit többé-kevésbé sikerült megtartania, egészen a félidő végéig. 39-32-vel fordultak a csapatok, és folytatták fej-fej melletti menetelésüket. A negyedik negyedre azonban elfáradt a hazai együttes, így a Szeged nemhogy felzárkózott, hanem a vezetést is átvette. Az Univer az utolsó két percben - egy nagy rohammal és némi szerencsével - végül mégis felülkerekedett, és nem túl meggyőző játékkal, de megnyerte a mérkőzést.

Molnár Csaba: "Borzasztóan nehéz meccs volt, és nem játszottunk jól. Amikor jól játszik a csapat, könnyű nyerni, de most nehéz dolgunk volt."

Földi László: "Gyengén dobtunk kívülről az 1. félidőben, nem használtuk ki a dobóhelyzeteinket. A végjátékban jó játékkal feljöttünk, de az ellenfélnél többen voltak..."