A nőikosárlabda-Magyar Kupában a négy közé jutásért rendezett első mérkőzésen a Szolnoki MÁV együttese öt ponttal legyőzte a bajnokságot veretlenül vezető Soproni Postás csapatát.

Nőikosárlabda-Magyar Kupa, negyeddöntő:
Szolnoki MÁV-Coop SE - Soproni Postás 62-57 (18-8, 10-15, 13-19, 21-15)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1500 néző, v.: Faidt, Smied
MÁV-Coop: Djelmis 13/6, Szélesy 2, HIBBERT 23/6, Farmer 6, Perovics 11. Csere: Radnóty, NÉMETH 7/3. Edző: Tapodi Péter.
Postás: Englert 4/3, Csákány 2, EÖRDÖGH 24/9, Ambrus 8, PAPP K. 17. Csere: Russai 2, Fodor. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 5. perv: 9-5, 15. p.: 26-14, 25. p.: 36-27, 34. p.: 49-49, 38. p.: 58-52.
Kipontozódott: Farmer a 39. percben.

A kupa negyeddöntőjének slágermeccsén a vendégeknél mégsem kapott szerepet az amerikai Lambert, ugyanis édesapja súlyosan megbetegedett, ezért pénteken este a játékos hazarepült. A megszokott jó védekezéssel kezdett a szolnoki csapat, sikerült kizárniuk Ambrusékat a palánk alól, a rosszul sikerült soproni dobások után pedig rendre Perovicsék kezében landolt a labda. Támadásban Hibbert eredményességének köszönhetően voltak szökésben a házigazdák, mindezeknek köszönhetően az első tíz perc végén már tíz ponttal vezettek a szolnokiak.

A folytatásban azonban összekapta magát a bajnokságban még veretlen Postás, amely Eördögh pontjaival vendéglátója nyomába eredt, és szünetig megfelezték hátrányukat. A fordulást követően úgy tűnt, hogy visszaveszi előnyét a MÁV-Coop, ám elbizonytalanodtak, Papp és Eördögh kosaraival pedig már nemcsak zárkózgatott a Postás, hanem a vezetést is átvette a negyed végére.

A zárófelvonásban Eördögh újabb triplával indított, úgy tűnt, hogy már Szolnokon bebiztosítja továbbjutását a Sopron. A kék-sárgák azonban Hibbert és Németh révén újra a maguk javára fordították az állást. A végjáték nagy izgalmakat hozott, sokat hibáztak a felek, a végén a Tisza-partiak örülhettek ötpontos győzelmüknek. A lefújást követően a szolnoki lányok csatakiáltásként azt ígérték közönségüknek, hogy a jövő vasárnapi visszavágón még jobbak lesznek.

Tapodi Péter: "Az egyik szemem sír, a másik nevet, mert annak nagyon örülök, hogy fantasztikus közönségünk előtt begyűjtöttük a listavezető skalpját, másrészt elszomorít, hogy egy gyengébb teljesítménnyel csak ötpontos előnyt szereztünk."

Meszlényi Róbert:
"Gyengén játszottunk, rengeteg ziccer kimaradt, ám az eredmény számunkra kedvező. Nincs még lefutva a továbbjutás kérdése."