A horvátok elleni sikert, ha lehet, még túlszárnyalta a magyar férfikézilabda-válogatottal azonos csoportban szereplő argentin nemzeti csapat, amely a portugáliai vébé második napján 26-26-os döntetlent ért el az olimpiai bajnok oroszokkal szemben, s őrzi veretlenségét.

Döbbenetes, szédületes - gyakorlatilag ezekkel a jelzőkkel lehet illetni az argentin férfikézilabda-válogatottat. A dél-amerikai kontinens legjobb együttese eddig gyakorlatilag semmi vizet nem zavart a nemzetközi kézilabdaéletben. Az 1997-es japán vébén a 22., 1999-ben a 21. (itt szerezték első pontjukat Marokkó ellen), míg két évvel ezelőtt a 15. helyen zárt. Franciaországban már ugyan érezni lehetett, feljövőben az ország, hiszen (ugyan egy könnyű csoportban), de Kuvaitot és Brazíliát legyőzte, Algériával pedig döntetlent játszott, s továbbjutva a marseille-i nyolcaddöntőbe, Svédországtól kapott ki 32-23-ra.

A mostani világbajnokságot ugyanúgy kezdte a csapat, mint két évvel korábban, ám amíg Franciaországban a már említett Kuvait és Brazília ellen őrizte meg két mérkőzés után a veretlenségét, addig Portugáliában előbb legyőzte Horvátországot (30-29), majd döntetlenre végzett az olimpiai bajnok oroszokkal (26-26).

Az argentin lapok nem is tudnak betelni a "történelmi" jelzővel, a Clarín a horvátok elleni siker után az oroszokkal szemben elért ikszet is ezzel a kifejezéssel illette. Az Olé szerint a csapat hőstettet hajtott végre ezzel a döntetlennel. A mérkőzést ugyanolyan elszántsággal kezdte az együttes, mint a horvátok ellen, ám hogy a két találkozó szerkezetében is ugyanúgy alakuljon, arról az oroszok gondoskodtak, s 5-5 után elléptek 10-7-re, majd a félidő végére 15-11-re. Mauricio Torres együttese azonban nem adta fel.

Amit a vébéről tudni kell!/sport/csapat/kezilabda/20030115amit.htmlMenetrend/sport/csapat/kezilabda/20030108akezivb.html

A második játékrészben a gauchók aztán megtalálták a magas védőfal ellenszerét (akadt olyan támadás is, amikor öt, 200 centiméternél magasabb orosz állt a hatos vonalán), Viscovich Kogovsek és a horvátok elleni mérkőzés hőse, Gull is egyre jobban magára talált, s a 35. és a 45. perc között klasszis játékot produkálva megfordították a mérkőzés állását. AZ oroszok nyolcperces gólképtelensége elég volt arra, hogy Argentína 19-17 és 20-18-ra is vezessen, ennek ismeretében gyakorlatilag az a meglepetés, hogy az oroszok egyenlíteni tudtak.

A csoport másik mérkőzésén ugyan a félidőben még Szaúd-Arábia vezetett 10-8-ra Horvátország ellen, de a második félidőben a Dzomba vezette csapat megfordította az állást, s végül 25-18-ra nyert.

A csoport, Guimaraes:
Jugoszlávia - Kuvait 36-14 (20-3)
Tunézia - Marokkó 28-24 (14-15)
Spanyolország - Lengyelország 34-25 (17-16)

Oroszország - Argentína 26-26 (15-11)
(Az argentin csapat gólszerzői: Gull 8, Martín Viscovich 5, Civelli 4, Morlacco 3, Mariné 2, Kogovsek 2, Cruz 2.)
Horvátország - Szaúd-Arábia 25-18 (8-10)
Franciaország - MAGYARORSZÁG 29-24 (18-10)