Tovább mélyül a bajnoki címvédő GYSEV válsága, miután a soproni együttes sima, 65-53-as vereséget szenvedett az egyre markánsabb csapattá érő Szeged otthonában.

Szeviép Szeged - GYSEV-Orsi 65-53 (18-16, 14-12; 20-10; 13-15)
Szeged, 800 néző
vezette: Király, Kiss
Szeged: Bulatova 3/3, Mandache 8, MÉSZÁROS 19/6, VARDA 10, KAJDACSI 9. Csere: FŰRÉSZ 14/3, Lódi 2, Roczkov. Edző: Újhelyi Gábor.
GYSEV: Bevilaqua, BALOGH 9/3, BOGOJEVIC 11, Seres 11/3, ZAKALUZSNAJA 13. Csere: Dénes 7/3, Szőke, Török, Lichnerova 2. edző: Dirk Bevilaqua.
Eredmény alakulása: 3.perc: 5-2, 6.perc: 14-7, 8.perc 18-11, 15.perc: 24-24, 22.perc 37-28, 25.perc: 46-32, 35. perc: 57-50.
Kipontozódott: Kajdacsi a 37. percben, illetve: Dénes a 38.percben.

Nagyon agresszív védekezést választott a Szeged, amely láthatóan nem kedvezett a kissé tompa vendégeknek. A hosszú utazást és a hétközi Euroliga-meccset, úgy tűnik nem heverte ki a bajnokcsapat. Mészáros Kornélia két triplája sokat lendített a hazaiak szekerén az első negyedben. A második játékrész elején letámadott a GYSEV és ebből pillanatok alatt feljött 24-24-re. Ettől kezdve viszont érett a csoda, lévén elhúzott a Szeviép Bulatova egyetlen jó dobásával, egy triplával.

A térfélcsere után, igazi hősies küzdelmet láthatott az egyre népesebb publikum. A hazaiak szárnyaltak, a vendégek szenvedtek, de mindkét csapat fogcsikorgatva küzdött. Fürész személyében új vezére lett a hazaiaknak, a nem túl magas irányító öt lepattanót szedett és támadásban is igen eredményes volt. A tizennégy pontos hazai előny ellenére sem hitte el még senki az utolsó játékrész kezdetén, hogy elbukik a bajnok.

A nőikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20030111anoikosarlabdanb.html

Balogh Bubu legszebb napjaira emlékeztetően harcolt (az utolsó percekben még sírt is egy keveset), de megint jött egy Fűrész tripla és egy Mészáros dupla és talpon állt az egész szegedi publikum. Bár az utolsó játékrészben nyolc büntetőt kihagyott a Szeged, fantasztikus védekezése miatt nem veszthette el a meccset.

Egy adalék a hazaiak védekezéséhez: négyszer védekezték ki a Sopront, vagyis négy alkalommal nem tudott kosárra dobni a bajnok 24 másodperc alatt. A vendégek ezt, csak kétszer tudták megtenni a hazaiakkal, így mindent egybevetve teljesen megérdemelt szegedi siker született.

Újhelyi Gábor: "Az akaratunk és a csapatvédekezésünk hozta ezt a ragyogó győzelmet. Ki tudtuk használni a GYSEV tompaságát."

Dirk Bevilaqua: "Ma jobban akart nyerni a Szeged, mint mi."