Hatgólos vereséget szenvedett a HC Leipzig nőikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája első fordulójában. A német bajnok hazai környezetben a dán Viborgtól kapott ki 33-27-re, s a német lapok úgy vélik, csak akkor van esély a továbbjutásra, ha a csapat vasárnap pontot szerez a Herz-FTC vendégeként.

Három nappal azután, hogy a Frankfurter HC ellen 26-25-re kikapott a Német Kupa döntőjében, vereséggel mutatkozott be a Bajnokok Ligájában is a HC Leipzig együttese. A magyar bajnok Herz-FTC-vel egy csoportban lévő együttes a dán Viborgot fogadta, s 20-11-es félidő után 33-27-re kapott ki.

A Herz-FTC ellen kell javítania a Lipcsének/sport/csapat/kezilabda/20030106aherzftc.htmlKézilabdahttp://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=24100

Az első félidőben gyorsan elhúzott a dán együttes, az első tíz perc után 8-2-es vezetést szerzett, amit a félidőre kilenc gólra tornázott fel. A második játékrészben már csak tartani kellett az előnyt. A dánok legjobbja a tizenhárom gólt szerző, rutinos Heidi Astrup volt, a németektől Ingrida Radzeviciute nyolc gólig jutott. A német lapok szerint a bajnoknak csak akkor lehet esélye, ha a Leipzig vasárnap pontot szerez a Kőbányai úton a Herz-FTC vendégeként. (A találkozóra 18 órai kezdettel kerül sor, a meccset a litván Liachovicius, Paskevicius kettős vezeti.)

"Pontot szerettünk volna szerezni, a győzelem nagyon nagy lökést adhat a Bajnokok Ligájában" - nyilatkozta a találkozó után Astrup. "Az első félidőben kifejezetten jól játszottunk, míg ellenfelünk az utolsó tíz percben remekelt. Nagyon örülök győzelmünknek. Úgy számoltam, hogy két idegenbeli sikert begyűjtve bejuthatunk a negyeddöntőbe, ebből az egyiket megszereztük" - mondta boldogan Ulrik Wilbek, a Viborg szakvezetője.

Bajnokok Ligája, B csoport:
HC Leipzig - Viborg HK A/S 27-33 (11-20)
Lipcse, 2420 néző,
vezette: Rancik, Beno (szlovákok)
gól: Radzeviciute 8/7, Uhlig 5, Wörz 3, Pietzsch 3, Geheb 2, Albert 1, Ulbricht 1, Heinz 1, Vlckova 1, Kati Prosch 1/1, Langkeit 1, illetve Astrup 13/3, Fruelund 9/1, Larsen Popp 5, Roslyng Hansen 3, Burgers 2, Skov 1, Gyerjugina 1

A D csoport vasárnapi mérkőzésén:
Handball Metz Metropole (francia) - RK Buducnost MONET (jugoszláv) 31-30 (15-15)