A nőikosárlabda-NB I vasárnapi mérkőzésein a hazai csapatok diadalmaskodtak, a PVSK a Szegedet, a Postás a BEAC-ot, a Szekszárd a Zalaegerszeget győzte le.

Nőikosárlabda-NB I:
MiZo-Pécsi VSK - SZEVIÉP-Szeged 93-62 (20-21, 18-16, 27-19, 28-6)
Pécs, 2500 néző
vezette: Forrai, Tóth K
PVSK: UJVÁRI 14/9, IVÁNYI 18/6, BÉRES 21/3, Vilutyte 3, Károlyi 12/3. Csere: TRANQUILLI 13/3, Branzova, Popovics 2, Keller 10, Burgmann. Edző: Rátgéber László
Szeged: Mandache 9/3, Varda 7, Mészáros 8/6, KAJDACSI 7, BULATOVA 13/9. Csere: Fürész 12/3, Lódi 6. Edző: Ujhelyi Gábor
az eredmény alakulása: 3. perc: 5-9, 12. perc: 20-25, 16. perc: 29-29, 27.perc: 51-51, 28. perc: 59-51, 34. perc: 76-58, 38. perc: 88-60.

Két és fél negyeden keresztül ragyogóan helytállt a Szeged, a pécsiek azonban jobb erőnlétüknek és hatékonyabb cserejátékosaiknak köszönhetően végül is simán nyertek. Az utolsó tíz perc örömkosárlabdát hozott a házigazdáknak az elfáradt ellenféllel szemben.

Rátgéber László: "Hiába tudnánk erőnlétileg három meccset egyfolytában lejátszani, fejben már az első pillanattól kezdve a mérkőzésre kell koncentrálnunk."

Ujhelyi Gábor: "Ahhoz még gyengék vagyunk, hogy ekkora nyomást négy negyeden keresztül kibírjunk."

Soproni Postás - BEAC-Siemens 102-51 (29-11, 28-11, 21-21, 24-8)
Sopron, 400 néző
vezette: Németh, Török.
Postás: ENGLERT 16/6, Csákány 11/3, EÖRDÖGH 22/3, Papp 14, AMBRUS 16. Csere: Russai 17, TAKÁCS 6. Edző: Meszlényi Róbert
BEAC: Halmos 10/6, Dömötör 8, Izsák 5/3, BARTHA 8, Klucsik 1. Csere: Nagy V. 9, KOVÁCS K. 10, Kinter, Tiba, Somogyi. Edző: Sterbenz Tamás

A két középiskolai osztálytárs csapatának összecsapása a papírformának megfelelően fölényes Postás sikert hozott. A soproniak gyakorlatilag az első öt percben eldöntötték az összecsapást a lelkes fővárosi egyetemiek ellen, akik a harmadik negyedben bemutattak néhány ügyes dolgot a náluk végig egy sebességi fokozattal gyorsabban, nagy
kedvvel kosarazó Postás ellen.

A soproniak 100. pontját egy tripla formájában Englert szerezte, a Postás végül dupla annyi pontot dobott, mint fővárosi ellenfele.

Meszlényi Róbert: "Hol nagyon szépen játszottunk, hol szépen, hol pedig csak játszottunk."

Sterbenz Tamás: "Csapatom fele annyit tud, mint a Postás, és most valós tudását egy negyeden át tudta felvillantani."