A nőikosárlabda-NB I vasárnapi mérkőzésein a Soproni Postás négy ponttal győzte le a Szekszárdot. A Szeged a Szolnokot, a Diósgyőr a BSE-t verte.

Nőikosárlabda-NB I:
Soproni Postás - Atomerőmű KSC Szekszárd 64-60 (14-12, 13-22, 26-10, 11-16)
Sopron, 800 néző
vezette: dr. Páli, Bognár
Postás: Englert 5/3, CSÁKÁNY 10/6, EÖRDÖGH 18/6, AMBRUS 16, Papp 10. Csere: Fodor 2, Imamovic 1, Russai 2. Edző: Meszlényi Róbert
Szekszárd: Darida 7/3, Vass 2, TÓTH ZS. 14, ANITIC 11/9, NIEUWVEEN 10. Csere: Csontos 2, Hofmann 6, BELLOVAI 8, Fuzaro. Edző: Király Sándor

Sok hibával kezdett a Postás, rengeteggel a Szekszárd, így 5 perc elteltével 6-0 volt a hazaiak előnye. A negyed második felében Tóth Zsuzsa vezérletével felzárkózott a Szekszárd. A második játékrészben továbbra is indiszpontáltan játszott a Postás, amit Anitic triplái valamint Nieuween közeli kosarai révén kihasználták a vendégek, és fordítottak.

A második félidőt három triplával - sorrendben Eördögh, Csákány és Englert - kezdte az ekkor nagyon összeszedetten kosarazó Postás, amely a negyed második felében Eördögh, Csákány valamint a lepattanók terén egyeduralkodó Ambrus vezérletével 9 pontos előnyt szerzett a negyedik negyed előtt.

A szívós szekszárdiak nem adták föl. Bellovai és Anitic révén feljöttek. Az utolsó percben három pont volt a Postás előnye, amikor Ambrus szerzett kosarat, úgy, hogy utána büntetőt is dobhatott. Bedobta, eldőlt a meccs, a sok hibával, de óriási akarattal kosarazó Postás a kifejezetten jól játszó Szekszárddal szemben megőrizte veretlenségét.

Meszlényi Róbert: "Kevesen vagyunk, az oroszországi utazás után fáradtak voltak a lányok, de szünet után a szívüknek köszönhetően megszerzték az újabb győzelmet."

Király Sándor: "A Játékvezető Bizottság elnöke kérte, hogy nyilvánosan ne minősítsük a bírákat, én meg úgy gondolom, az előző évi harmadik és negyed helyezett találkozójára legalább egy nemzetközi minősítésű bírót küldhetett volna."