A Mizo-Pécsi VSK hazai pályán könnyed győzelmet aratott az ősi rivális GYSEV-Orsi ellen a nőikosárlabda-bajnokság szombati rangadóján. A férfi NB I-ben a Körmend hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a Szolnokkal szemben, így először nyert hazai pályán ebben a bajnokságban. Az Atomerőmű szintén otthon diadalmaskodott a Szombathely ellen, míg az Albacomp Sopronban, a Kecskemét pedig Dombóváron győzött.

Nőikosárlabda-NBI:
Mizo-Pécsi VSK - GYSEV-Orsi 81-65 (25-14, 12-18, 16-15, 28-18)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 4500 néző
vezette: Bodnár, Benczúr
Pécs: TRANQUILLI 8, IVÁNYI 16/3, BRANZOVA 22/3, Béres 2, KÁROLYI 19/12. Csere: Vilutyte 10, Popovics 2, Keller 2. Edző: Rátgéber László.
GYSEV: Balogh 2, SERES 14/3, Török 6/3, ZAKALUZSNAJA 21/3, Bogojevic 14/3. Csere: Bevilaqua 4, Szőke 4, Dénes. Edző: Dirk Bevilaqua.
Kipontozódott: Dénes 32. p., Tranquilli 34. p..
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6-6, 9. perc: 25-14, 18. perc: 37-26, 21. perc: 33-37, 24. perc: 41-42, 28. perc: 49-44, 34. perc: 59-51, 38. perc: 77-59.

Ujvári lábujj-törés miat hiányzott a pécsieknél, de nélküle is nyerni tudott a Pécsi , méghozzá nagy kosárkülönbséggel. Baloghot teljesen kikapcsolták a hazaiak, csak két pontot dobott, felnőtt játékosként kevés olyan meccse volt eddig, amikor ilyen kedvetlenül és halványan kosarazott. Csak a harmadik negyed volt igazán "meleg" a házigazdák számára, ekkor a soproniak egy 9-0-s rohammal átvették a vezetést, de nem sokáig örülhettek előnyüknek. Sokkal egységesebb, szervezettebb volt a PVSK ellenfelénél, ez különösen az utolsó tíz percben volt érezhető. A záró negyednek hatpontos előnnyel vágtak neki a pécsiek, amit fokozatosan növeltek. A véghajrára megadta magát a GYSEV, s jelentősen nőtt a különbség a két csapat között.

Rátgéber László (Pécs): "Nagyon fontos győzelmet arattunk, jelentős kosárkülönbséggel. A végén már élveztem is a játékunkat. A játékvezetők ténykedését nem kommentálom, a közönségünk viszont csodálatos volt. Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok."

Dirk Bevilaqua (GYSEV): "Nem tudok mentséget találni a nagy kosárkülönbségű vereségünkre. Jobban játszott a Pécs, mint mi."