Végig szoros mérkőzésen minimális különbségű győzelmet aratott Athénban, s továbbra is százszázalékos a Veszprém kézilabdacsapata a férfi Bajnokok Ligájában.

Férfi Bajnokok Ligája 4. forduló
A csoport:

Panelliniosz Athén (görög) - Fotex-Veszprém 16-17 (8-9)
Athén, 1000 néző
vezette: Kouz, Zgoba (ukránok)
gól: Efsztatiadisz 6, Alvanosz 5, Karibidisz 2, Szamarasz, Turkia, Zarlakutisz 1-1, illetve Dzomba, Lazarov 5-5, Diaz, Jovic, Pásztor 2-2, Perez 1

A mérkőzés elején a roppant lelkes görögök vezettek minimális különbséggel, majd Sterbik pillanati következtek: egymás után több ziccert hárított, és ennek köszönhetően fordított a magyar bajnok
(4-6). Később felváltva estek a találatok. Mindkét csapat játékát a remek védekezés és a kiváló kapusmunka jellemezte.

A második félidőben folytatódott az öldöklő küzdelem, a szívós görögök nem ismertek elveszített labdát. A vendégek egyre idegesebbek lettek, Gált két perces kiállítással sújtották, s ez alatt egyenlített az Athén (42. p: 13-13), de a lélektanilag fontos vezetést nem sikerült megszereznie.

A hajrá is izgalmasan alakult: a Veszprém Dzomba révén egy góllal jobb volt, de az utolsó fél percet végigtámadhatta a Panelliniosz, azonban nem sikerült betalálnia. A Veszprém jövő vasárnap a lengyel Wisla Plockot fogadja.

A csoport másik mérkőzésén a címvédő, s Szuperkupa-győztes Magdeburg két góllal, 31-29-re győzött a lengyel Wisla Plock otthonában. A németek erősen kezdtek, Abati három találatával gyorsan elhúztak 4-0-ra. A jó kezdést követően sok hiba csúszott a játékbe, s a lengyelek a 20. percre kiegyenlítettek (10-10). A félidő hajrája ennek ellenére a Magdeburgé lett, s végül 16-12-es előnnyel vonulhattak pihenőre. A második félidőben ugyan 18-18-nál ismét egál volt az eredmény, Torsten Friedrich kapus vezetésével remek hajrát nyitott a német gárda, amely még azt is megengedhette magának, hogy a 49. perce felhalmozott ötgólos előnyből (27-22) hármat elszórakozzon.

Wisla Plock - SC Magdeburg 29-31 (16-12)
Plock, 1500 néző
vezette: Basmak, Frolov (oroszok)
gól: Jurasik 6/4, Zolotenko 4, Debski 3, Paluch 3, Wleklak 3, Wuszter 3, Tsitou 2, Drobik 2, Niedzielski 2, Wisniewski 1, illetve Stefansson 8/3, Abati 4/1, Perunicic 4, Sigurdsson 4, Tkaczyk 3, Kulesov 3, Kretzschmar 3, Mäuer 1, Schöne 1

Az állás: 1. Veszprém 8 pont, 2. Magdeburg (német) 6, 3. Panellinosz (görög) 2, 4. Wisla Plock (lengyel) 0