Az Eb-győztes magyar nőikézilabda-válogatott egygólos vereséget szenvedett a világbajnok oroszoktól a kijevi Turcsin-kupa nyitó mérkőzésén.

Eredmény:
Oroszország - Magyarország 27-26 (10-14)
gól: Poltorackaja 8, Naukovics 4, Bodnyeva, Muravjeva 3-3, Bojkova, Diadecsko, Pal 2-2, Romenszkaja, Turej, Kolcsina 1-1, illetve Farkas 9, Lovász 6, Kirsner, Siti 3-3, Pádár, Németh 2-2, Mehlmann 1

Az első tíz percben fej-fej mellett haladt a két együttes, majd Sugár Tímea kapus bravúrjainak köszönhetően kétgólos előnyre tett szert a magyar csapat. A különbség a magassági fölényben lévő, helyenként durván védekező oroszokkal szemben - a meccs közben kisebb arcsérülést szenvedett - Farkas Ágnes vezetésével 4 gólra nőtt a szünetig.

Filmet forgattak a leszbikus kézis párosról/sport/csapat/kezilabda/20021127filmet.htmlA magyar nőikézilabda-válogatott Eb-kerete/sport/csapat/kezilabda/20021118amagyar.html

A második játékrészben öt perc alatt egyenlített a világbajnok, de negyedóra elteltével ismét négy góllal vezettek a magyarok. A hajrá azonban az oroszoknak sikerült jobban, s az utolsó percben 7 méteresből szerzett találattal győztek.

A másik mérkőzésen:
Ukrajna - Franciaország 31-22 (13-10)

Mocsai Lajos szövetségi kapitány csapata pénteken 17 órakor a házigazda ukránok ellen lép pályára, 15 órától kerül sor a Franciaország-Oroszország összecsapásra.