Szlovéniai győzelmével a magyar nőikosárlabda-válogatott csoportmásodikként kiharcolta az Európa-bajnokságon való részvételt. A férfi válogatott kikapott Lengyelországtól.

Női Eb-középdöntő - 6. (záró) forduló, B csoport:
Szlovénia-Magyarország 53-60 (22-15, 13-21, 8-10, 10-14)
Maribor, 1000 néző, vezette: Janac (szlovák), Radovic (horvát)
A magyarok pontszerzői: Béres 20, Károlyi 11/6, Eördögh 8, Papp 8, Keller 5, Csákány 4, Englert 2, Ujvári 1, Iványi 1
A hazaiak legjobb dobói: Temnik 14, Fecar 10/6

Meglepetésre az egy éve Pécsett 81-41-re vert szlovénok kezdtek jobban, s az első negyedben hétpontos előnyre tettek szert a gyengén védekező magyar csapat ellen. A folytatásban rendezték soraikat a vendégek, s a 16. percben, 27-28-nál a térdműtétjéből felépült Béres vezetésével fordítottak. Félidőben 35-36 volt az állás.

A nagyszünet után sem tudott elhúzni a Rátgéber-együttes, a záró tíz percben azonban már érvényesült a tudásbeli-technikai fölény. A találkozó tétje csupán a pécsi 40 pontos győzelem "megvédése" volt, a továbbjutás egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Rátgéber László: "Fáradtak voltunk, nehezen lendültünk játékba, s a harciasságunknak köszönhetjük ezt a szép győzelmet. Gratulálok a századik válogatottságát ünneplő Ujvári Eszternek és természetesen az egész csapatnak az Eb-részvétel kiharcolásához."

A csoport másik mérkőzésén:
Finnország-Oroszország 72-94 (24-29, 19-22, 12-19, 17-24)

A végeredmény:
1. Oroszország 11 pont
2. Magyarország 10
3. Szlovénia 8
4. Finnország 7

Az első két helyezett vehet részt a jövő szeptemberi athéni Eb-n.

Vereség Oroszországtól, vitatható hajrával/sport/csapat/kosarlabda/20021123azoroszok.html?pIdx=1