Első vereségét szenvedte el a nőikosárlabda-bajnokságban a MiZoPVSK együttese, amely Miskolcon kényszerült térdre a remekül harcoló DKSK elleni összecsapáson.

Nőikosárlabda-NB I., nyolcadik forduló
DKSK-MiZo PVSK 65-63 (15-19, 17-19, 14-16, 19-9)
Miskolc, Városi Sportcsarnok, 1500 néző.
vezette: Harsányi, Bognár
DKSK: Balogh (7/3), Csávás (11), Hadzovic (9/3), Brosovszky (15), Gaither (16). Csere: Szemerédi (2), Szlimák (5). Vezetőedző: Milen Vukicevic.
MiZo-PVSK: Újvári (6/3), Iványi (10), Branzova (5/3), Vilutyte (8/3), Károlyi (14/9). Csere: Keller (11), Tranquilli (7/3), Popovic (2). Vezetőedző: Rátgéber László.
Kipontozódott: -, illetve Keller (a 37. percben)
Az eredmény alakulása: 2. perc: 2-6. 9. perc: 15-16. 13. perc: 18-23. 16. perc: 24-27. 18. perc: 30-30. 23. perc: 40-41. 29. perc: 44-52. 34. perc: 48-59. 37. perc: 55-59.

A nőikosárlabda-NB 1 állása/sport/csapat/kosarlabda/20021027anoikosarlabdanb.html

A kezdés után szinte azonnal Károlyi egy szépen kivitelezett triplával köszönt be a hazaiak kosarába. Gaither egy két pontossal válaszolt, majd Károlyi ismét betalált. A pécsiek kézben tartották az irányítást, stabilan őrizgették négy pontos vezetésüket, ám a 9. percben a hatalmas lelkesedéssel és nagy akarással játszó diósgyőriek egy pontra megközelítették ellenfelüket. A második negyedben Iványi szerezte az első kosarat egy szép betörést követően, majd Károlyi és Branzova is feliratkozott a "gólszerzők" közé. Belelendült a DKSK is: Gaither, majd Csávás szórta meg a vendégek kosarát és a 18. percben mindkét csapat neve mellett 30-as szám virított az eredményjelzőn. Rátgéber folyamatosan cserélgetett, csapata pedig minimális előnnyel térhetett pihenőre.

A szünet után Hadzovic szerzett egy triplát, ám az már ekkor feltűnt, hogy a pécsiek sokkal jobban céloztak távolról, mint a hazaiak. A vendégek 50 százalékos biztonsággal dobtak, a diósgyőrieknél ez a mutató a 17 százalékot sem érte el. Brosovszky talált be a kosárba, Branzova válaszolt, s a 23. percben ismét nagyon szoros lett az állás, mindössze egyetlen ponttal álltak jobban a pécsiek. Sőt, a 27. minutumban még fordítottak is, átvették a vezetést, igaz, ez időlegesnek bizonyult. Ekkor a vendégek két percen keresztül nem szereztek pontot, a másik oldalon ugyanakkor Gaither és Szlimák egyaránt pontosan engedte útjára a labdát. A DKSK-nál ekkor rövidzárlat következett, három percig nem termeltek, a pécsiek viszont 9 pontot értek el, s visszaszerezték a vezetést. 48-59-nél Vukicevic edző időt kért és a sorok rendezése olyannyira sikerült, hogy azt talán még ő maga sem merte így remélni. A DKSK valósággal megtáltosodott, játékosai minden labdára lecsaptak, a palánk alatt szinte minden lepattanó az övék lett, s a fanatikus szurkolók által buzdított gárda hatalmas meglepetésre megfosztotta veretlenségétől az utóbbi évek magyar sikercsapatát!

Milen Vukicevic: "Nagyon nagy ellenféllel szemben nyertünk. A Pécs Európa egyik legerősebb együttese, ezért különösen szívből gratulálok játékosaimnak."
Rátgéber László: "Rendkívül tompák voltunk, a végén pedig buták. Tiszta szívemből gratulálok a diósgyőrieknek."