A BL-döntős HerzFTC nőikézilabda-együttese  a harmadik helyen végzett a női kézilabda Szuperkupában, miután Szlopjéban négy góllal nyert a KEK-győztes orosz Lada Toljatti ellen.

Nőikézilabda-Szuperkupa, a 3. helyért:
Ferencváros-Lada Toljatti (orosz) 27-23 (14-12)
A magyar csapat góldobói:
Farkas 9/7, Benyáts 5, Lőwy, Siti 4-4, Tóth 2, Uhrakova, Kirsner, Mravikova 1-1

A két csalódott csapat - a magyar bajnok a hajrában maradt alul az EHF Kupa-győztes dán Ikast Bordinggal szemben, míg a Toljatti büntetőkkel kapott ki a házigazda, BL-győztes Kometal Szkopjétól - közül a Ferencváros kezdett jobban, és a 19. percben 9-6-ra vezetett. Sőt, nagyobb is lehetett volna a különbség, de több ziccer kimaradt.

Az oroszok rövid időre felzárkóztak (13-12) ugyan, de a szünet előtti utolsó percben újabb gólt kaptak. A második félidőben biztosan őrizte előnyét Németh András együttese, s a végjátékban az egyre többet hibázó rivális összeroppant. Sikerével az FTC 7500 eurót kapott.

A kupát egyébként a a házigazda, BL-győztes macedón Kometal Szkopje nyerte, miután a döntőben két góllal győzött az EHF Kupa-első dán Ikast Bording ellen.