Az év egyik meglepetéscsapatához, a Szegedhez látogatott az eddig százszázalékos Soproni Postás nőikosár-csapata. Mindkét csapat igazolta eddigi teljesítményét, a Szeged végig ragadt nagynevű ellenfeléhez, a Postás viszont ennek ellenére biztosan nyert. A GYSEV Pesten aratott győzelmet a BSE felett.

Szeviép-Szeged KE - Soproni Postás 67-78 (23-27, 19-22, 14-13, 11-16)
Szeged, 100 néző, Vezette: Téczely, Márkus
Szeged: Lukics 2, Mandache 8, Mészáros 16/12, Varda 12, KAJDACSI 16. Cs.: FŰRÉSZ 7/3, Lódi 6
Edző: Újhelyi Gábor
Sopron: Naydenova 9/3, EÖRDÖGH 11, Csákány 13/3, Ambrus 9, PAPP 24/3. Cs.: Russai 4, Englert 3/3, Fodor 5/3
Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása: 4. perc: 11-9, 7.perc: 16-21, 13. perc: 32-31, 16. perc: 36-37. 19. perc: 36-46. 25. perc.53-54.
Kipontozódott: Ambrus (35. p.)

Nagyon izgalmasan alakult a mérkőzés eleje. Jól játszott mind a két csapat, Mészáros és Papp gólpárbajából a vendégek spielere jött ki jobban. Elég volt néhány átadási hiba és a vendégek azonnal lecsaptak a pontszerzési alkalmakra.

Hatalmas szívvel harcolt a Szeged, a sérült Lukics helyére beálló Fűrész Dia felpörgette övéit, s átvették a vezetést. Ekkoriban azonban nem kedvelte a hazaiakat a játékvezetés, s azonnal fordított a Postás. A jelenség egyébként végigkísérte a találkozót: ha a Szeged felzárkózott, biztosan csináltak néhány butaságot, amire heten csaptak le a túloldalon.

"Amikor lehetőségünk lett volnamegfordítani a találkozót, alapvető hibákat vétettünk" - jelentette ki Újhelyi Gábor szegedi tréner.

"Körülbelül ilyen nehéz meccsre számítottam. Center poszton továbbra is problémáink vannak a lepattanók szerzésében. Ha ez megoldódik sokkal nyugodtabban jövünk Szegedre" - értékelt a vendégek mestere, Meszlényi Róbert.