A Fotex Veszprém férfikézisei a Diacell-Pécs gárdáját fogadták szombaton. A veszprémiek számára jó felkészülési mérkőzés volt ez a találkozó a hétvégi lengyelországi Bajnokok Ligája-meccsre. A Fotex végig vezetve, csaknem húszgólos különbséggel verte riválisát.

Fotex KC Veszprém - Diacell-Pécsi KK 36-19 (17-7)
Veszprém, 1200 néző, vezette: Nagy, Túróczy
Fotex: Sterbik - GULYÁS 5, LAZAROV 11 (5), Éles 3, Jovic 1, Diaz 2, PÁSZTOR 7. Cs.: Fazekas (kapus), GÁL, Csoknyai, IVÁNCSIK 6, Tóth, Zsigmond, Perez 1
Edző: Zdravko Zovko
Pécs: Szente - Kokas 1, Szögi, Németh 3 (2), Lévay 1, Bursac 3, Kovács Zs. Cs.: BALLÓ (kapus), SZOBOL 6, KOVÁCS G. 4 (1), Erdélyi 1, Hőgye, Szappanos
Edző: Füzesi Ferenc
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Az eredmény alakulása: 15. perc: 9-1, 19.: 9-4, 23. 11-6, 30.: 17-6, 35.: 20-10, 44.: 26-14, 52.: 32-14, 56.: 35-16

A bemutatás során a legnagyobb vastapsot a Veszprémből Pécsre került Szobol Zsolt, illetve a bakonyi városba "haza látogató" Zlatko Saracevic kapta. A hazaiak egy majd kétperces támadás végén Jovic szabaddobásból elért góljával szereztek vezetést, majd kemény védekezésüknek köszönhetően tovább növelték előnyüket.

Elsősorban leindulásokból volt eredményes a Fotex, Pásztor négy perc alatt négyszer vette be a válogatott Szente kapuját. A kissé elkényelmesedő hazaiakkal szemben egy tizenhárom perces gólszünet után zsinórban hármat lőtt a Diacell. A félidő hajrájában ismét rákapcsolt a BL-döntős és Lazarov vezérletével kétszámjegyűre hizlalta a különbséget.

Fordulás után felváltva potyogtak a gólok, kevésbé törődtek a csapatok a védekezéssel. A vendégeknél Szobol sokat vállalt magára, de ő is túl nagy hibaszázalékkal játszott. A Pécs nyitott védekezésre tért át, de ezt a Fotex könnyedén átjátszotta, és kényelmes játékkal tovább növelte az előnyt. Mindkét tréner lehetőséget adott minden játékosának, edzőmeccsé fajult a találkozó. Óriási kapkodás, fejetlenség jellemezte az utolsó perceket, végül Balló védéseinek köszönhetően nem lett húszgólos különbség a két csapat között.

"Az volt a legfontosabb, hogy minden játékosomnak jutott játéklehetőség, Sterbik, Diaz és Csoknyai is játékba lendülhet. A biztos sikernek köszönhetően jó hangulatban tudunk tovább készülni a Bajnokok Ligája mérkőzésre" - összegzett Zdravko Zovko.

"Az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti tudásbeli különbséget" - mondta tömören Füzesi Ferenc.