A Bajnokok Ligája-második Fotex-Veszprém 31-23-ra nyert az EHF-kupa győztes német THW Kiel ellen az 55 ezer euró összdíjazású férfikézilabda Szuperkupa első elődöntőjében. Élesék a szombati döntőben a címvédő SC Magdeburggal találkozik.

Szuperkupa, elődöntő:
Fotex-Veszprém - THW Kiel (német) 31-23 (15-11)
gól: Lazarov 8, Dzomba 6, Perez 5, Jovic, Pásztor 3-3, Éles, Zsigmond 2-2, Gál, Diaz 1-1, illetve Pettersson 4, Jacobsen, Przybecki, Petersen, Dominikovic 3-3, Olsson, Preiss 2-2, Scheffler, Wisotzki, Bjerre 1-1

Jól kezdett a magyar bajnok, a 10. percben már 5-2-re vezetett, ráadásul a folytatásban is sokkal hatékonyabban támadott. Sterbik több ziccert hárított, miközben a társak alig hibáztak. A 19. percben már 11-6 volt az állás. A Kiel azonban szünetig csökkentette hátrányát.

A második félidőben állandósult a különbség, majd a hajrában az egyre többet kockáztató német együttes sokat rontott, a veszprémiek pedig bebiztosították a győzelmüket.

A Veszprém a címvédő, BL-első német SC Magdeburggal találkozik a fináléban, miután a pénteki elődöntőben két góllal nyert a KEK-győztes spanyol Ciudad Real ellen.

Eredmény:
SC Magdeburg (német) - Ciudad Real (spanyol) 35-33 (18-15)

A német gárda a BL előző kiírásában a csoportküzdelmek során (24-20 és 22-25 veszprémi szempontból), valamint a döntőben is találkozott a magyar bajnokkal (23-21 és 25-30). A két sztárcsapat ráadásul a mostani sorozatban is azonos kvartettbe került.