A férfikézilabda-NB I keddi mérkőzésén a bajnok Fotex könnyed győzelmet aratott az Orosháza otthonában.

Férfikézilabda-NB I:
Every Day Orosháza - Fotex KC Veszprém 18-27 (7-15)
Orosháza, 900 néző
vezette: Dobrovits, Tájok.
Orosháza: SZABÓ - Gunya 3, Harsányi 2 (1), Pásztor István, Rosta 2, Ambrus 1 (1), Dayka 1. Csere: Szikora (kapus), Németh 1, CZINA 4, Patocskai, Bajusz, Oláh 4 (3). Edző: Ökrös Csaba.
Fotex: FAZEKAS - DZOMBA 8 (5), Diaz 1, ÉLES 4, Jovics, Perez 3, PÁSZTOR ISTVÁN 6. Csere: Sterbik (kapus), Gál 1, Csoknyai, Tóth J. 1, Iváncsik G 1, Zsigmond 1, Gulyás 1. Edző: Zrdavko Zovko.
kiállítás: 8, illetve 16 perc.
hétméteres: 8/5, illetve 5/5.
Az eredmény alakulása: 9. perc: 3-5, 15. p.: 4-8, 39. p.: 9-19, 43. p.: 11-22, 54. p.: 17-25.

A férfikézilabda-bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20021012aferfikezilabdabajnoksag.html

A sokszoros bajnok Fotex gárdája meggyőző játékkal hamar jelentős előnyre tett szert: az első játékrészben gyors lerohanásokból, ekkor különösen a szélsőik jeleskedtek. A fordulás után az orosházi Szabó kapus teljesítménye alaposan feljavult, így némiképp megtorpant a veszprémi együttes. A félidő közepe táján nyolc percen át gólképtelennek bizonyult a Fotex, ezt alaposan ki is használta a pályaválasztó s zsinórban hat gól lőtt, amivel tíz alá vitte a két csapat közötti különbséget. Így is könnyedén és meggyőzően nyert a Veszprém Orosházán.

Ökrös Csaba (Orosháza): "Nem vagyok elégedett. Ha kevesebb hibával játszunk, még jobban megközelítjük a Fotexet."

Zrdavko Zovko (Veszprém): "A győzelem volt a fő célunk, amit teljesítettünk is."