A férfikosárlabda-NB I szombati játéknapján a Szolnok és a Zalaegerszeg idegenben, az Atomerőmű, a Kaposvár és az Albacomp hazai pályán győzött.

Sola-Szedeák - MOL Szolnok 70-87 (19-31, 18-19, 21-15, 12-22)
Szeged, 1200 néző
vezette: Dr. Valovics, Bognár.
Szeged: Mulic 9/3, Deák 2, RAWLINS 22/3, Nyikas 6, Scekic 6. Csere: Pávlicz 2, Drahos 4, MOLNÁR 6/3, Kiss 9/3, Kecskés 4. Edző: Földi Sándor.
Szolnok: Stone 13/6, PAVLOVIC 24/15, Vaisvila 9/3, OROSZ 10, VILCINSKAS 11. Csere: Trepák 14, MÉRÉSZ 6, Szarvas, Cziczás. Edző Pór Péter.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-6, 6. perc 13-19, 17. perc: 28-48, 20. perc: 37-50, 24. perc: 39-58, 31. perc. 60-65, 35. perc 60-79.

A férfikosárlabda-NB 1 állása/sport/csapat/kosarlabda/20021020aferfikosarlabdanb.html

Az első három percben jól játszottak a szegediek, de utána "beindult" Predrag Pavlovic, s azonnal tíz fölé nőtt a különbség a vendégek javára. A térfélcsere után nagyon sokat tett a felzárkózásért a hazai együttes, sikerült is öt pontra feljönnie, ám a mezőny legjobbja, a már említett Pavlovic megállíthatatlannak bizonyult.

Földi Sándor: "Nem értem, miért kezdtünk ilyen megilletődötten, szív és lélek nélkül játszottunk. Felküzdöttük magunkat öt pontra, de ez egy ilyen erős Szolnok ellen igen kevés."

Pór Péter (Szolnok): "Gratulálok a fiúknak. Igaz, hogy nyertünk, de számunkra szinte még csak most kezdődik a bajnokság..."