A nőikosárlabda-bajnokság vasárnapi játéknapján a PVSK csak kínszenvedve, 49-44-re győzött a Szolnok ellen, a GYSEV magabiztos játékkal 92-47-re verte a Szegedet. A nap harmadik mérkőzésén a Szekszárd 85-58 arányban diadalmaskodott a BEAC-cal szemben.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport:
MiZo-Pécsi VSK - Szolnok 49-44 (22-8, 11-5, 8-13, 8-18)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 3000 néző
vezette: Harsányi, Görgényi.
Pécs: IVÁNYI 6, UJVÁRI 9, Károlyi 8/6, VILUTYTE 11, Branzova 10/3. Csere: Tranquilli, KELLER 5, Popovic. Edző: Rátgéber László.
Szolnok: DELMIS 7/6, Hibbert 6, Szélesy 3, Farmer, PEROVIC 12. Csere: NYÍRŐ 12, Radnóty, Németh 2, Bujdosó 2. Edző: Tapodi Péter.
Kipontozódott: Keller (35. p.).
Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-0, 6. p.: 17-6, 13. p.: 29-8, 16. p.:
29-13, 23. p.: 37-17, 26. p.: 39-21, 33. p.: 41-34, 37. p.: 44-34.

A találkozót Csák Magdolna búcsúmeccse előzte meg, a régi játékostársak közül többek között Zsolnay Gyöngyi, Bagoly Vera, Csákány Emőke, Orbán Mónika is pályára lépett, a két kispadon Csák első edzője, Murvai Árpád és a válogatottat 22 évig dirigáló Killik László ült. Csák Magdolna 24 éves pályafutása alatt három bajnoki címet, kilenc Magyar Kupa-győzelmet ért el, 125-ször volt válogatott és egy Eb-bronzot mondhat magáénak.

A nőikosárlabda-NB I állása/sport/csapat/kosarlabda/20021014anoikosarlabdanb.html

A bajnoki mérkőzésen a vendégek kezdetben nem találták a ritmust, amit a hetedik perc 1-7-es faultaránya is jól jelzett. A félidei húszpontos vezetés azonban csak ígérte a könnyű győzelmet. A szolnokiak védekezése látványosan feljavult, két negyedben is tíz pont alatt tudták tartani a Pécset. Igazolták, nem volt véletlen, hogy a GYSEV-nek az első fordulóban hosszabításra volt szüksége a győzelemhez a Tisza partján. A hazaiak hosszú percekig képtelenek voltak a gyűrűbe találni, és a negyedik negyedben égető szükség volt Vilutyte öt pontjára, hogy végül győzelemmel fejezze be a meccset a PVSK.

Rátgéber László (Pécs): "Ez a mérkőzés megmutatta, milyen erősek lehetünk, meg azt, milyen gyengék vagyunk."

Tapodi Péter (Szolnok): "Kár volt az első negyedért, de nagy nehézségek árán fel tudtunk állni, azonban a mérkőzés megfordításához már nem maradt erőnk."