A Dunaferr nőikézilabda-csapata hétgólos vereséget szenvedett a spanyol Ferrobus Mislata otthonában a Bajnokok Ligája 16 közé jutásért rendezett első mérkőzésén.

Női Bajnokok Ligája, a 16 közé jutásért, 1. mérkőzés:
Ferrobus Mislata (spanyol) - Dunaferr 27-20 (12-12)
a magyar csapat gólszerzői: Ferling 5, Szrnka, Bohus, Borók 3-3, Nagy, Pigniczki 2-2, Pálffy, Bulath 1-1

Jól kezdett a Dunaferr, ennek köszönhetően a 10. percben 5-2-re vezetett. Ezután rendezték soraikat a hazaiak és a 21. percben egyenlítettek (8-8). A folytatásban felváltva estek a gólok.

A második félidő első tíz percében viszont nem talált be a magyar együttes, a Ferrobus így 17-12-re elhúzott. Ez a különbség egészen a hajráig állandósult, az utolsó percben azonban a spanyolok kétszer is eredményesek voltak.

A visszavágót jövő vasárnap 14 órakor rendezik Dunaújvárosban. A párharc győztese a BL csoportküzdelmeiben folytathatja szereplését (az előző kiírás ezüstérmese, a Ferencváros már ott van a mezőnyben), a vesztes átkerül az EHF-kupába.