A nőikézilabda-bajnokság egyetlen pénteki mérkőzésén az újonc PEAC hazai pályán szenvedett vereséget a remekül hajrázó Spartacustól.

PEAC-Pikker - Bp. Spartacus 23-24 (15-13)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 400 néző
vezette: Dobrovics, Tályok
PEAC-Pikker: JUHÁSZ - Kári Horváth 2, Schmidt 2, Szücs 1, HORVÁTH 3, Jenőfi 4, Peringer 2. Cs.: Savanyú 1, Kévés 8/7, Lutz, Klász.
Bp. Spartacus: MÁTYÁS - Nagy A. 4, Baboi 3, LALUSKA 4, Viglási 2/1, Halmai 3, KOVÁCS 5. Cs.: Tamaskovics (k), GÁLHIDI 2, Andrási 1. Edző: Horváth Ervin.
Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-1, 12. perc: 7-4, 20. perc: 10-10, 25. perc: 14-11, 44. perc: 20-16, 54. perc: 21-22.
kiállítások: 12, ill. 6 perc.
hétméteresek: 9/7, ill. 3/1.

A bajnokság állása/sport/csapat/kezilabda/20021003anoikezilabdabajnoksag.html

Nem akadt senki a Lauber Dezső sportcsarnokban, akiben 20-16-os pécsi vezetésnél felötlött volna, hogy ezt a meccset el is tudja veszíteni a PEAC-Pikker. Márpedig ez történt, hiszen az egyetemista csapat az utolsó negyedórára teljesen leblokkolt, és egy már megnyert mérkőzést veszített el.

Danyi Gábor: "Megérdemeltük a vereséget."

Horváth Ervin: "Határtalan lelkesedéssel játszott a csapat, gratulálok a lányoknak."