Meglepetésre 2-0-s vezetés után kikapott a címvédő olasz válogatott Lengyelországtól az Argentínában zajló férfiröplabda-világbajnokság második fordulójában. A Világliga-győztes oroszok elkönyvelhették második vereségüket is.

A-csoport (San Juan):
Portugália - Ausztrália 3-1 (20, -25, 21, 27)
Argentína - Kína 3-1 (30, 19, -24, 21)
Az állás: 1. Portugália 4 pont (6-2), 2. Argentína 4 (6-2), 3. Ausztrália 2 (2-6), 4. Kína 2 (2-6)
Azonos pontszám esetén a jobb pontarány dönt.

B-csoport (Santa Fe):
Lengyelország - Olaszország 3-2 (-20, -24, 22, 21, 10)
Kanada - Horvátország 3-1 (22, -22, 17, 23)
Az állás: 1. Lengyelország 4, 2. Olaszország 3 (5-3), 3. Kanada 3 (4-4), 4. Horvátország 2

C-csoport (Buenos Aires):
Franciaország - Oroszország 3-1 (21, 21, -13, 12)
Bulgária - Tunézia 3-1 (-21, 31, 12, 15)
Az állás: 1. Bulgária 4 (6-1), 2. Franciaország 4 (6-2), 3. Tunézia 2 (2-6), 4. Oroszország 2 (1-6)

E-csoport (Córdoba):
Egyesült Államok - Brazília 3-2 (22, -20, -27, 31, 12)
Venezuela - Egyiptom 3-0 (14, 22, 19)
Az állás: 1. Egyesült Államok 4, 2. Brazília 3 (5-3), 3. Venezuela 3 (3-3), 4. Egyiptom 2

F-csoport (Salta):
Hollandia - Csehország 3-2 (-15, 25, 19, -25, 11)
Az állás: 1. Hollandia 4, 2. Görögország 3 (3-3), 3. Kuba 3 (3-4), 4. Csehország 2

A hat négyes csoportból az első és második helyezettek mellett a négy legjobb harmadik jut a középdöntőbe. Ezután az újabb négy kvartettből az elsők és a másodikak kerülnek a negyeddöntőbe, ahol már egyenes kieséssel folytatódik a küzdelem.