A címvédő Fotex-Veszprém, valamint a Dunaferr és a Cegléd is győzelemmel kezdte a férfikézilabda-NB I 2002/03-as idényét.

NB I-es férfikézilabda-mérkőzés:
Fotex KC Veszprém - Komlói Bányász SK 27-12 (14-5)
Veszprém, 1000 néző
vezette: Marczinka, Varga.
Veszprém: STERBIK - DZOMBA 5, LAZAROV 6, Éles, Zsigmond, Perez 3, Iváncsik 4. Csere: Fazekas (kapus), GÁL 2, Csoknyai, Tóth 1, Pásztor 4, Mohácsi 2. Edző: Zdravko Zovko.
Komló: PÓKOS - Csorba, Dömös 1, Nagy 1, Tolsztih 3, Egri 1, PAPP 3. Csere: Mészáros (kapus), Minya 2 (1), Kilvinger, Péter Szabó 1, Gelencsér. Edző: Fenyvesi Károly.
kiállítás: 2, illetve 0 perc.
hétméteres:0, illetve 2/1.
Az eredmény alakulása:2.perc: 2-0, 12.: 6-3, 23.: 12-3, 28.: 14-4, 37.: 17-7, 49.: 20-10, 53.: 23-10.

A bajnokság csapatai/sport/csapat/kezilabda/20020903a20022003as.html

A Fotex színeiben első tétmérkőzését játszotta a macedón Lazarov és Mohácsi, míg Bartók, Diaz és Jovic sérülés miatt nem állt Zovko mester rendelkezésére. A találkozó Iváncsik duplájával kezdődött, a vendégek még büntetőből sem tudtak Sterbik kapujába találni. A bakonyiak kőkemény védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel és gyors támadásokkal operáltak, de játékukba rengeteg hiba csúszott. A sok kihagyott ziccer ellenére már az első játékrész végére kétszámjegyű lett a két gárda közti különbség.

Fordulás után kissé visszavettek a tempóból a hazaiak, Zovko mester sok cserével próbálkozott. A vendégek dicséretesen küzdöttek és húsz percen keresztül tartották a lépést a BL-döntőssel. Pappék türelmesen támadtak, próbálták lassítani a játékot. A Fotex több taktikai variációt is kipróbált, nyitott védekezésre tért át, Tóth József pedig irányító poszton is játszott. A találkozó utolsó perceiben néhány szép veszprémi akciónak köszönhetően tovább nőtt a két csapat közti különbség. Edzőmeccs jellegű találkozón könnyed győzelemmel és közönségszórakoztató játékkal mutatkoztak be a veszprémiek.

Zdravko Zovko: "Nem játszottunk szépen, a bajnoki nyitányon csak a győzelem volt számunkra fontos. Örülök, hogy mindenkinek tudtam elég játéklehetőséget biztosítani.

Fenyvesi Károly: "Tanulni jöttünk a bajnokhoz, remélem, hogy fiataljaink sokat profitáltak ebből a találkozóból."

Pénteken további két derbit is játszottak: a Dunaferr hat góllal bizonyult jobbnak a Százhalombattánál, a Cegléd pedig nyolc találattal diadalmaskodott a Tatabánya ellen.