A férfikosárlabda-NB I vasárnapi rangadóján a Szolnok hazai pályán biztosan nyert a címvédő Kaposvár ellen. A nap másik mérkőzésén az Atomerőmű öt ponttal bizonyult jobbnak a Körmendtől, még szombaton az Albacomp harmincöt ponttal verte a Szombathelyt.

Férfikosárlabda-NB I, középrájátszás, 7. forduló
Mol Szolnok - Kaposvári Klima Vill KK 83-64 (17-13, 22-13, 23-24, 21-14)
Tiszaligeti-sportcsarnok, 2300 néző
vezette: Szabó Gy., Király
Szolnok: Maljkovics 10/6, PAVLOVICS 26/12, VUKICSEVICS 17/6, Orosz 8, Lapov 12. Csere: TREPÁK 10, Mérész Cs., Cziczás. Edző: Goran Miljkovics.
Kaposvár: Simon B. 10/6, DZUNICS 18/3, Szőke 3/3, Ivkovics 17, Bukva 9. Csere: Fülöp 2, Bencze 2, Brown 1, Varga R., Filipovics 2. Edző: Földi Sándor
kipontozódott: Lapov 24. perc.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9-4, 6. p.: 9-13, 13. p.: 26-15, 18. p.: 39-23, 24. p.: 44-35, 28. p.: 53-45, 33. p.: 69-55, 38. p.: 80-61.

Az alapszakaszban a Szolnok kétszer is legyőzte a Kaposvárt, ezért voltak derűlátóak a hazaiak, a vendégek viszont hét meccses veretlenségi sorozatukat akarták megőrizni a Tiszaligetben. A piros-feketék kapták el hamarább a fonalat, hiszen három perc után 9-4-re vezettek. A címvédő azonban rákapcsolt: Simon triplájával, Dzunics és Ivkovics duplájával és Bukva büntetőivel pillanatok alatt 9-13-ra fordítottak. Miljkovics mester időt kért, rendezte a sorokat: Pavlovics és Lapov mezőnytalálataival, és a nagyon agilisan támadó Vukicsevics büntetőivel a hazaiak produkáltak egy 8-0-ás etapot. A második negyedben Vukicsevics hamarjában hét pontot termelt, Lapov kintről és a palánk alól is eredményes volt, 29-16. Igen ám, de a hazaiak centere megkapta harmadik faultját is, ezért Miljkovics Trepákot küldte be helyette, aki jól fogta Ivkovicsot. Földi edző időt kért cserélt, behozta Benczét és Brown-t is, de ez sem segített, Pavlovics vezérletével szórta a gólokat a Tisza-parti legénység.

A szünet után nagy volt az ijedelem a hazai oldalon, ugyanis Lapov négy perc alatt megkapta további két faultját, s kipontozódott. Orosz zsákolásával jelezte, hogy nem lesz gond a palánkok alatt, Pavlovics újabb triplát helyezett el a vendéggyűrűben. Érdekes módon a somogyiak kezdtek el kapkodni, Bukva két gyors faultot szedett össze Trepákról, ráadásul a szolnokiak centere a duplái mellett a plusz egy büntetőket is bedobta. A zárónegyed 62-50-ről indult. Szőke hárompontosára Pavlovics válaszolt, majd Filipovics csökkentette a kaposvári hátrányt. Innentől azonban a hazaiak percei következtek: a Vukicsevics, Maljkovics, Pavlovics trió lerendezte a meccset, bő öt perccel a vége előtt már 75-55 volt az eredmény. A folytatásban már csak arra vigyáztak a hazaiak, előnyük nagyon ne csökkenjen. Ebben a bajnokságban immár harmadszor győzte le a Szolnok a címvédő Kaposvár csapatát.

Goran Miljkovics (Szolnok): "Kollektív, jó védekezéssel sikerült a vendégek támadásait megszűrnünk, támadásban pedig megbecsültük a labdát, ez a két dolog volt győzelmünk záloga."

Földi Sándor (Kaposvár): "Az első félidőben túl gyorsan kerestük a centereket, a külső emberek nem vették le róluk a terhet. A szünet után felzárkóztunk, de kapkodni kezdtünk, ziccereket és büntetőket hibáztunk. Sajnálom, hogy megszakadt a hét meccsen át tartó veretlenségi sorozatunk."