Miután másfél hónap után először megint 50 százalék alá süllyedt a Washington Wizards mérlege, itt volt az ideje, hogy egy verhető ellenfelet kapjon a fővárosi csapat. Meg is érkezett az MCI Centerbe a Cleveland Cavaliers, amely engedelmesen tizenegyedik vereségét szenvedte el sorozatban, amikor 94-85-re kikapott Jordanéktól. A "Főnök" 40 pontot dobott 18/29-es kiváló százalékkal, ebben az évadban negyedszer kezdődött négyessel a ponteredménye.

Akadt egy aranyos jelenet a harmadik negyedben, amikor Jordan megcsúszott a parketten, de még rá tudta pattintani a labdát egy clevelandi lábra. Az oldalbedobásnál Jumaine Jones, aki őrizte Jordant, így szólt a Nike-csukában pompázó szupersztárhoz: "Adidast kellene hordanod, az nem csúszik..."

A Wizards 20. győzelmével már most, a szezon félideje előtt túllépte tavalyi győzelmi számát, a 19-et...

A New York Knickset kifütyülte közönsége a nagyszünetben, mert vesztésre állt a csapat a Phoenix ellen. Sőt, a harmadik negyedben már 19 pontosra nőtt a hátrány, s innen fordított hatalmas hajrával és Allan Houston, valamint Kurt Thomas remek játékával a Knicks.

A New Jersey nagyszerű teljesítménnyel győzött a Houston ellen, dacára Cuttino Mobley 41 pontos karriercsúcsának és Steve Francis tripla-duplájának. A diadallal 29-13-ra javult a keleti főcsoportot vezető Nets mérlege, s így már biztos, hogy Byron Scott, a csapat szakvezetője fogja dirigálni a keleti válogatottat a február 9-i, philadelphiai All-Star mérkőzésen.

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 94-85
Legjobb dobók:
Jordan 40 (8 lepattanó), Whitney 15, Haywood 11, ill. Person 19, J. Jones 13, A. Miller és Ilgauskas 11-11 (előbbi 12 assziszt), Skinner 10 (10 lepattanó)

New York Knicks - Phoenix Suns 96-91
Ld.:
Houston 29, Kurt Thomas 27, Sprewell 15, ill. A. Hardaway 28, Marbury 21, Marion 17, Outlaw 10

Orlando Magic - Miami Heat 92-87
Ld.:
Armstrong 18, McGrady és T. Hudson 17-17, Garrity 14, M. Miller 12, ill. E. Jones 28, Mourning 15, R. Strickland 11

Milwaukee Bucks-Seattle SuperSonics 88-99
Ld.:
Cassell 29, T. Thomas 17, Redd 16, Allen 11, ill. B. Barry 29 (10 lepattanó, 6/8 tripla), Payton 20 (11 assziszt), R. Lewis 20, Baker 10

Houston Rockets - New Jersey Nets 98-103
Ld.:
Mobley 41 (12/12 büntető), Francis 23 (12 lepattanó, 11 assziszt), 17 (10 lepattanó), ill. Martin 28, Kittles 20, Jefferson 13, MacCulloch 11, Van Horn 10

Denver Nuggets - Dallas Mavericks 97-104
Ld.:
Lafrentz 24, Bowen 18, Posey 17, Cheaney 12, Van Exel 9 (15 assziszt), ill. Nowitzki 26 (10 lepattanó), Howard 19 (13 lepattanó), Nash 17, T. Hardaway 16

Sacramento Kings - Utah Jazz 113-80
Ld.:
Webber 24, Stojakovic 21, B. Jackson 18, Bibby 15, ill. Malone 14, Stockton és Stevenson 12-12, Kirilenko 10

Portland Trailblazers - Memphis Grizzlies 120-82
Ld.:
Wallace 20, D. Anderson 19, Stoudamire és Kemp 16-16, Dudley 10, ill. Knight 22, Gasol 18, Swift 10