A Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a szolnoki nőikosárlabda-csapat nyolcpontos győzelmet aratott a Szekszárd ellen. A két sztárgárda, a GYSEV és a PVSK magabiztosan - előbbi harminckilenc, utóbbi harmincegy ponttal - verte ellenfelét.

Nőikosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő:
GYSEV-RINGA - BSE-ESMA 89-50 (22-11, 27-13, 21-15, 19-11)
Sopron, 1000 néző
GYSEV-RINGA: EÖRDÖGH 10/3, ZIRKOVA 20/12, Balogh 12/3, SERES 15/3, KOVACOVA 14 Cs.: Török 4, DÉNES 6/6, Horváth 8/6, István -
BSE-ESMA: Pop -, HAGARA 13, Sarik 5, Bellovai 14, Vajda 6. Cs.: Kosjár 12, Dömötör -

Foghíjasan álltak fel a csapatok, a GYSEV-RINGA együttesénél Vilipic és Bevilaqua, a vendégeknél Papp és Nagy volt kénytelen kihagyni a mérkőzést. Ennek megfelelően felforgatott felállásban kezdtek a
csapatok, mely inkább a BSE játékán érződött. Két és fél percre volt szükségük az első kosárra, de addigra ellenfelük már tíz pontnál járt. Előnye birtokában kissé könnyelművé váltak a soproni lányok, melyet a vendégek kosarakkal büntettek. Farkas Sándor időkérése után fokozatosan húztak el Baloghék, akiknél megállíthatatlannak bizonyult a Zirkova-Kovacova-Eördögh hármas.

A második játékrész a BSE perceit hozta, de nem sokáig. A soproni kosárínséget a fiatal Horváth Zsuzsa törte meg egy triplával, mely egy 14-2-es széria kezdetét jelentette. Később sem változott a játék képe, a vasutas lányok könnyedén győzték le fővárosi ellenfelüket. A visszavágó szombaton 18 órakor lesz a Városmajorban.

MiZo-Pécsi VSK - Soproni Postás Tabán Trafik 79-48 (23-12, 22-6, 21-13, 13-17)
Pécs, 2500 néző
vezette: Kékesi, Király
MiZo-Pécsi VSK: Iványi 11/3, Csák 11, Tuvics 18/3, Pechova 7, Károlyi 14/6. Csere: Ujvári 2, Mahoney 10, Keller 6. Edző: Rátgéber László
Soproni Postás: Englert 6/6, Fodor, Ambrus 12, Sauer 12, Csákány 7/3. Cs.: Sljakova 8, Najdenova, Russai, Fürész 3/3. Edző: Meszlényi Róbert.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 5-0, 4. perc: 15-2, 18. perc: 45-14, 28. perc: 60-24.

Nagyon hamar eldőlt, ki a jobb, négy perc alatt tizenhárom pontos előnyt szerzett a pécsi csapat, amely egyszer a mérkőzés folyamán harminchat pontosra is duzzadt. Az utolsó negyedre feljött a Soproni Postás, de ez még arra sem volt elég, hogy a két csapat közötti különbség harminc ponton belül maradjon. A továbbjutás gyakorlatilag már eldőlt, a vasárnapi visszavágó csak formalitás.

A találkozót megtekintette Miroslav Popov, a jugoszláv nőikosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya, aki egyben a Soproni Postás Ronchetti-kupa ellenfelének, a Hemofarm Vrsacnak az edzője is.

Rátgéber László: - Újból jól játszottunk, csak ma sokkal jobban dobtunk, mint például a GYSEV-Ringa ellen. Megnyugtatónak tűnik az előnyünk.
Meszlényi Róbert: - A mérkőzés és a továbbjutás már az első tíz percben eldőlt. "Sztárjaim" Pécsett ismét cserbenhagytak.

Szolnoki MÁV-Coop SE - Atomerőmű KSC-Szekszárd 77-69 (18-10, 21-15, 17-18, 21-26)
Szolnok, 500 néző
vezette: Szamos, dr. Virágh.
Szolnok: OWENS 10/3, Koncz 2, SZŐKE 20/9, Farmer 14, PEROVICS 20. Csere: Bujdosó 4, Csontos 3, Németh 2, Hegedűs 2. Edző: Palkovits Tamás
Szekszárd: BULATOVA 14/12, Szemerédi 4/3, Nyírő 10/3, SZTOJKOVICS 12/3, Kajdacsi 2. Csere: VUKOVICS 19, Darida 4, Völgyesi, Lódi 4. Edző: Ujhelyi Gábor.
Az eredmény alakulása: 5. p.: 11-5, 15. p.: 26-21, 18. p.: 36-25, 26. p.: 52-29 (!), 32. p.: 61-49, 38. p.: 72-60.
Kipontozódott: Kajdacsi a 38. p.

Futottak, dobtak a felek a negyeddöntő első felvonásának kezdetén, mindez a hazaiaknak sikerült jobban, akik nyolc ponttal megugrottak az első negyedben annak ellenére, hogy ziccereket és büntetőket hibáztak. A szekszárdiak erejéből mindössze három mezőnykosárra tellett ebben az időszakban. A folytatásban sem változott a játék képe, mindkét csapat keményen védekezett, ám a szolnokiak sokkal rámenősebben kosaraztak, mint a szárnyaszegetten kosarazó vetélytársuk. Mindent elmond az első húsz percről, hogy a vendégek mindössze huszonöt százalékos, míg a hazaiak harmincnyolc százalékos hatékonysággal célozták a gyűrűt. Igaz, a szolnokiak a lepattanó harcban (16-10) is sokkal jobbnak bizonyultak ellenfelüknél.

A fordulást követően az elveszett labdát nem ismerő és látványosan játszó Szolnok már huszonhárom ponttal is vezetett. Vukovicsék azonban nem adták föl, és pillanatok alatt tizenhárom pontot faragtak hátrányukból. A záró felvonásban óriási dobópárbaj vette kezdetét, amelyben jobbnak bizonyultak a szekszárdiak és alaposan ledolgozták hátrányukat. Így a tolnai fővárosban, a szombati visszavágón dől majd el a továbbjutás sorsa.

Palkovits Tamás: - Váltakozó teljesítményt nyújtottunk. A kis előny is előny, Szekszárdon kell kiharcolnunk a legjobb négy közé jutást.
Ujhelyi Gábor: - Hullámzó volt a játékunk, a szünet után komoly hátrányba kerültünk, ám a folytatásban sikerült felzárkóznunk, így nyílt maradt a továbbjutás.