Kettős győzelemmel jutott tovább a KEK-ben a Debrecen, miután a visszavágón is legyőzte azeri ellenfelét. A tizenhat közé jutásért lejátszott párharc visszavágóján 36-32-re nyert a magyar csapat.

Nőikézilabda-KEK, a 16 közé jutásért, visszavágó:
Debrecen - Garadag Sement Baku (azeri) 36-32 (18-15)
Debrecen, 600 néző
vezette: Basev, Dobrev (bolgárok)
DVSC: Szász - Szabados 5, Rácz 2, Gaál, Szűcs 7, Kocsik 6/2, Madai 6. Csere: Böcking (kapus), Galai 3, Szabó V. 6, Ovtus 1, Halcsik. Edző: Váczi Sándor.
Baku: Galkina - Nazarli, Babajeva 8/3, Alaskarova 3, Jahangirova 4, Necsajeva 8/2, Larionova 4. Csere: Hasanova (kapus), Kulikova 1, Bekrina 3, Mammadova 1, Tajcs. Edző: Ludmilla Shubina.
Hétméteresek: 11/5, illetve 2/2
Kiállítások: 6, illetve 2 perc
Kiállítva: Alaskarova (51. - durva szabálytalanságért)
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-3; 6. perc: 3-3; 12. perc: 6-10; 16. perc: 11-13; 35. perc: 16-21; 39. perc: 22-21; 46. perc: 26-24; 53. perc: 29-29; 56. perc: 30-31
A Debrecen 81-52-es összesítéssel jutott tovább.

Az első mérkőzésen kiharcolták a debreceniek a továbbjutást, hiszen 45-20-ra nyertek. Ez meg is látszott a visszavágón, a hazaiak rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtottak. A vendégek lelkesedése mindenképpen dicséretet érdemel, a bakui hölgyek hallatlan akarással küzdöttek, és ennek meg is lett az eredménye: tisztes eredményt értek el. Olyannyira, hogy a második félidő közepén a vezetést is átvették, a Loki csak a hajrában tudta a maga javára fordítani a mérkőzést. A meccs egyetlen pozitívuma a debreceniek szempontjából, hogy túl vannak rajta.

Váczi Sándor: - Célunkat elértük, mindkétszer nyertünk. Tudat alatt a lányokban ott volt az első mérkőzés fölényes sikere, és talán már valamennyien a Cornexi elleni bajnoki rangadóra koncentráltak.
Ludmilla Shubina: - Az első találkozón még megilletődötten játszottunk, mostanra azonban sikerült rendezni sorainkat. Örülök, hogy tisztességgel helytálltunk.