Idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a nőikosárlabda Euroligában a Pécsi VSK: Rátgéber László együttese a francia Aix-en-Provence otthonában diadalmaskodott, rendkívüli magabiztossággal.

Női Euroliga, 8. forduló, A csoport:
Aix-en-Provence (francia) - Pécsi VSK 46-75 (15-21, 17-15, 10-23, 4-16)
Aix-en-Provence, 500 néző
v.: Grossi (olasz), Bertrand (svájci).
Aix-en-Provence: Falcoz, Holland-Corn 10/3, Agbatan 13, Lacroix 4, Jekabsone 12/6. Cs.: Fernandez, Bertal 5, Kuklova 2, Mercier, Rigelo. Edző: Abdou N'Diaye.
MiZo-Pécsi VSK: Iványi 16/9, Csák 23/9, Tuvic 9, Pechova 4, Károlyi 5. Cs.: Mahoney 9, Keller 8, Ujvári 1, Kalmár Nagy, Delmis. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2-8, 13. perc: 17-27, 27. perc: 37-49, 31. perc: 44-64.

A pécsiek végig vezetve, előnyüket folyamatosan növelve nyertek. Még azt is elbírták, hogy a kulcsembereik közül a válogatott Ujvári - aki három perccel a lefújás előtt ki is pontozódott - és Károlyi ezúttal gyengébb napot fogott ki.

A vasutasok csoportjukban hat győzelemmel és két vereséggel állnak, amivel biztos továbbjutónak tűnnek.

Rátgéber László: "Két sorsdöntő dolog volt. Most kamatozott az elmúlt időszakban elvégzett sok munka és Iványi extraklasszis teljesítményt nyújtott."

A MiZo-Pécsi VSK legközelebbi ellenfele az Euroligában a szlovák Ruzomberok lesz, amely január 31-én látogat Pécsre.