A máskor remeklő New York-i támadók közül sem Theo Fleury, sem Eric Lindros nem tudott betalálni a vendégek kapujába, így a Parkőrök hazai pályán szenvedtek megalázó vereséget a Los Angeles Kings együttesétől.

Az első játékrész közepéig kellett várni arra, hogy megzörrenjen valamelyik háló: a kilencedik percben Eloranta volt eredményes, vezetéshez juttatva ezzel a vendég Királyokat. Az első harmad kapuralövéseinek aránya 8-7 volt a hazaiak javára, tehát megközelítőleg egyenlő mennyiségű gólhelyzetet dolgoztak ki a csapatok.

A második húsz perc hasonló forgatóköny alapján zajlott: eggyel több New York-i gólszerzési kísérlet, egyetlen gól, mégpedig Heinze emberelőnyös találata, amellyel 40 percnyi játék után 2-0-ra vezetett a Kings.

Az utolsó harmadra változott a felállás: a Rangers óriási rohamokat indított az egyenlítés érdekében, és teljesen a kapujához szögezte a vendégegyüttest. A kapuralövések aránya 17-9 volt ebben a játékrészben, gólt azonban ismét csak a Los Angeles szerzett. Előbb a szlovák válogatott Zigmund Palffy szerzett gólt, majd pontosan egy percre rá Visnovsky is betalált, megadva ezzel a kegyelemdöfést a Rangersnek.

Győzelmével a Los Angelest már csak egy hely választja el a rájátszást érő nyugati nyolcadik pozíciótól, míg a Rangers továbbra is hatodik Keleten.

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 6-3