Igazuk volt azoknak, akik azt mondták, Michael Jordan képtelen lesz megismételni szombati, 51 pontos teljesítményét szilveszter éjszakáján a főcsoport éllovasa, a New Jersey Nets ellen. Nem is tudta: "csak" 45 pontra volt képes, igaz, két meccsen 96 pont nem olyan rossz produkció egy majdnem 39 éves kosarastól. Hab a tortán, hogy a Washington Wizards 98-76-ra győzött, s utolsó 11 meccséből kilencet megnyert.

Fotó: Reuters
A Fővarázsló klasszikus dobócselére Martin ugyancsak klasszikus repülőútra indult

Ehhez kétség sem fér. Jordan 24,4 pontos átlagával feljött a nyolcadik helyre az NBA góllövőlistáján, s ha pénteken, a Chicago Bulls ellen legalább 15 pontot szerez, akkor Kareem Abdul-Jabbar, Wilt Chamberlain és Karl Malone után a negyedik kosaras lesz az NBA-ben, aki túllépi a 30 000 pontos határt.

Jordan hétfőn 10 lepattanót, 7 gólpasszt és 3 labdaszerzést is jegyzett. A második negyed végén és a harmadik elején 22 pontot dobott zsinórban, egyetlen ponttal maradva el a saját maga által 1987. április 16. óta tartott NBA-rekordtól. Akkor az Atlanta Hawks ellen 23 pontot dobott úgy Jordan, hogy közben egyetlen társa sem talált a kosárba. (Tizennégy évvel ezelőtt élete legnagyobb sorozatát produkálta Jordan, amikor három, egymást követő meccsen 53, 50 és 61 pontot szerzett. Kíváncsian várjuk a pénteki, Bulls elleni összecsapást)

Jordant Kenyon Martin és Richard Jefferson - egy 24 és egy 21 éves ifjonc - próbálta meg semlegesíteni, az ismert eredménnyel.

"Martin azt mondta a meccs elején, hogy fáj a háta. Ez hiba volt. Nem tartozom azok közé, akik kegyelmet adnak" - mondta Jordan a meccs utáni sajtóértekezleten.

A Wizards a 2000-2001-es szezonban összesen 19 mérkőzést nyert, most már szilveszterre elérték a 16-ot.

Az NBA két leggyengébb csapata, a Miami Heat és a Chicago is győzött. A Bikák sorozatban másodszor nyertek, a floridaiak pedig hatos vesztőszériát szakítottak meg. A Chicago még százszázalékos az új edző, Bill Cartwright alatt.

Washington Wizards - New Jersey Nets 98-76
Legjobb dobók:
Jordan 45 (10 lepattanó, 7 assziszt, 3 labdaszerzés), Whitney 14, P. Jones 12 (14 lepattanó), Davis 10, ill. Martin és Van Horn 16-16, Kittles 14, Kidd 10 (6 lepattanó, 11 assziszt)

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 90-83
Ld.:
Mercer 20 (7 lepattanó, 7 assziszt), Fizer 17 (14 lepattanó), Artest 15, ill. Cassell 28, T. Thomas 19

Indiana Pacers - Miami Heat 87-89
Ld.:
Bender és Rose 20-20, R. Miller 13, ill. E. Jones 29, Mourning 19 (5 blokk), R. Strickland 14 (10 lepattanó, 9 assziszt)