Alig többKét perc 12 másodperccel  az első negyed befejezése előtt Shaquille O'Neal másodszor támadt nagy hangon a bírókra a Seattle SuperSonics-Los Angeles Lakers mérkőzésen, minek köszönhetően megkapta máspodik technikaiját, és végleg el kellett hagynia a parkettet. Tragédia? Dehogy. Kobe Bryant vezérletével "főnöke" nélkül is simán nyert a bajnok.

Amikor a meccs végén a riporterek beléptek a Lakers öltözőjébe, hogy mikrofonvégre kapják a győztes csapat sztárjait, Shaq már a Lakers buszán ücsörgött. Kobe 30 ponttal küldte padlóra az ellenfelet, amely pedig az elmúlt szezonban mind a négy meccsét megnyerte az arany-lilák ellen. A Lakers jelenleg 14-1-re áll, soha nem rajtolt még ilyen jól!

A Washington olyasmit csinált, ami szinte hihetetlen: legutóbbi négy meccséből hármat megnyert, immár 5-10 a mutatója. Az áldozat a története mélypontjára jutott Miami Heat, a 84-75-ös Wizards-győzelem az American Airlines Arenában született. Pat Riley gárdája szériában tizenegyedik meccsét veszítette el, és ahogy Alonzo Mourningék mostanában játszanak, esélyük sincs a talpra állásra. Jordan 20 pontot dobott, 50 százalékos - tőle mostanában jónak számító - hatékonysággal. Szombaton az Orlando Magicet fogadja a Wizards, ha megint győzne, az felérne egy kisebbfajta csodával. Mindenesetre most már 5-10 a fővárosiak mérlege.

A remekült rajtolt Milwaukee harmadik vereségét szenvedte el zsinórban, ebben az a legkülönösebb, hogy mindezt 50 százalék feletti dobóteljesítménnyel tette!

A Jazz egyre hamisabban szól, hat győzelem mellett tíz vereséget számlál az 1997-es és 1998-as döntős, most 24 pontos különbséggel kapott ki Jerry Sloan együttese. Csoda-e, hogy egyre többször merül fel a teljes vércsere lehetősége, Karl Malone és John Stockton elcserélése.

Sacramentóban nincs baj, sőt! Szárnyal a csapat, legutóbb San Antonióban nyert rangadót - hosszabbításban! -, dacára annak, hogy Tim Duncan 38 ponttal egyéni szezoncsúcsot ért el. Türkoglu és Funderburke viszont karrierrekorddal válaszolt, előbbi 24, utóbbi 16 pontot szerzett, Mike Bibbyvel (22 pont) együtt feledtették Peja Stojakovic gyenge napját (11 pont, dacára 24,3-as szezonátlagának). A Kings, Rick Adelman edző csapata 13-1-el áll, ez a második legjobb mérleg az NBA-ben, és olyan bravúrt vitt véghez a kaliforniai banda, ami ritkán sikerül: egy hét leforgása alatt mindhárom texasi meccsét (Dallas, Houston, San Antonio) megnyerte!

Ld.:
Duncan 38 (11 lep.), A. Daniels 14, ill. Türkoglu 24, Bibby 22, Funderburke 16, B. Jackson 12, Stojakovic 11

Memphis Grizzlies - Houston Rockets 102-85
Ld.:
J. Williams 38 (6 lep., 11 assz., 4 lopás), Battier 18, Gasol 17, ill. W. Williams 15, K. Thomas, Willis 14-14

Charlotte Hornets - Detroit Pistons 105-110
Ld.:
B. Davis 23 (14 assz.), Nailon és Campbell 17-17, ill. Stackhouse 31, Atkins 24, Williamson 19