A férfikézilabda-NB I. 13. fordulójának pénteki játéknapján a Pick-Szeged gyenge kezdés után diadalmaskodott Komlón, míg a pécsiek fordulatos mérkőzésen az utolsó percekben kerekedtek a Százhalombatta fölé.

Férfikézilabda-NB I, 13. forduló
Komlói Bányász - Pick-Szeged 24-32 (9-16)
Komló, 800 néző. V.: Belső, Rózsa
Komló: PÓKOS - KALOCSAI 6/1, Koncz, HARTA 4, Kékesi 3, Frey T. 4, Szilovics 3. Csere: Szabó T. (kapus), Papp L. 1, Dömös 3/1, Virág, Minya, Péter Szabó. Edző: Fenyvesi Károly.
Pick Szeged: PERGER - Berta 3, Pécsi 6, BUDAY 7/3, MEZEI 5,Eklemovics 3, Matics 3. Cs.: Ivanov (kapus), dr. Oszlánczi 1, Németh A. 1, Ilyés 2, Papkerti 1, Doros. Edző: Dragan Djukics.
Kiállítások: 0, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, illetve 4/3.
Az eredmény alakulása: 8. p.: 5-3, 16. p.: 8-8, 39. p.: 13-21, 50. p.:18-28, 53. p.: 23-28.

Tíz percig vezettek a komlóiak, aztán feljött a Pick-Szeged, és számára megnyugtató előnyre tett szert. A végén még egyszerfeljavult a Komlói Bányász, 10-ről 5 gólosra csökkentette hátrányát, végül nyolccal kapott ki. Érdekesség, hogy a Komlónál nem volt kiállítás, igaz, az ellenfélnél is csak kettő.

Fenyvesi Károly: "Egy klasszis csapat ellen ez egy tisztes helytállás".
Dragan Djukics: "A második félidő közepén azt hittük, hogy vége a mérkőzésnek, ezért alakult ilyen érdekesen a hajrá".

Diacell-Pécsi KK - Százhalombatta 32-28 (17-15)
Pécs, Lauber Dezső-sportcsarnok, 600 néző. V.: Klucsó, Lekrinszky.
Diacell-Pécsi KK: Szente - ERDÉLYI 5, Szögi 4, KATZIRZ 10/2, Frányó, Bursac, KOVÁCS 5. Cs.: SERFEL 6/2, Hőgye 2. Edző: Füzesi Ferenc.
Százhalombatta: Tereny - KUZMA 8, GYŐRFFY 4/3, Golovin 5, Molnár 4/1, Kaplonyi 1, Lopez 3. Cs.: Novák (kapus), Hanuszka, Kiss, Fejes 2, Apró 1. Edző: Győrfi János.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4.
Az eredmény alakulása: 11. p.: 4-6, 17. p.: 9-7, 23. p.: 12-10, 37.: 20-19, 47. p.: 23-24, 57. p.: 29-27.

Füzesi Ferenc: "Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzés a kiváló erőben lévő Százhalombatta ellen.
Győrfi János: "Gratulálok..."