Mariusz Czerkawski, a New York Islanders remek lengyel csatára összesen egy lövést küldött kapura a Washington Capitals elleni meccsen, mégis mesterhármast jegyzett. Hogy miként? Ez is a hoki furcsaságai közé tartozik.

Czerkawski, miután a második negyedben már szerzett egy olyan gólt, amely az egyik washingtoni védőről pattan be Craig Billington hálójába, 46,3 másodperccel a befejezés előtt, 5-4-es washingtoni vezetésnél a kapu mögül középre adta a korongot, az megpattant Ken Klee-n, a Capitals hátvédjén, onnan Billington hátára vágódott, onnan pedig a hálóba. Ezzel lett 5-5, ettől függetlenül az Islanders nyeretlen a Capitals ellen az utolsó húsz meccsen.

A Pitsburgh a csípőoperációja után lábadozó Mario Lemieux nélkül is 6-0-ra verte a New Jersey-t - azt a csapatot, amelytől kikapott az idei playoff keleti döntőjében. A meccs hőse Johan Hedberg kapus volt, aki 39 lövést hárított, s idei harmadik, kapott gól nélküli meccsét védte végig.

Az Air Canada Centre-ben Sami Kapanen, a Carolina finn csatára mesterhármast ütött, ez volt élete harmadik triplázása, s mindháromszor Curtis Joseph, azaz "CuJo", a Maple Leafs kapusa volt a szenvedő alany. A Detroit-Calgary nyugati derbit a Red Wings biztosan nyerte, ráadásul Jarome Iginlának, a liga legeredményesebb játékosának sem engedélyezett gólt.

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 6-0