A Los Angeles Lakers 11-1-es mérleggel vezeti az NBA-t, pedig a csapat - és benne Shaquille O'Neal - fényévnyire van még csúcsformájától. Mi lesz, ha a playoffra - ahogy lenni szokott - megint összeáll a kép? Az arany-lilák az oaklandi szomszédvár, a Golden State együttesét verték 16 pontos különbséggel úgy, hogy Shaq' alig játszott, Kobe-t pedig a negyedik negyed elején második technikaija után kiállították.

reuters
Abdur-Rahim élete legjobbjával vezette győzelemre a Sólymokat

A Miami Heat lassan versenyre kelhet a Washingtonnal, a floridaiak hetedik meccsüket bukták el zsinórban - a Wizards nyolc szériavereségnél tart. Alonzo Mourning visszatért betegségéből - három mérkőzést kellett kihagynia ételmérgezés miatt -, de a Dirk Nowitzki vezérelte vendégek tönkretették visszatérését.

Atlantában Shareef Abdur-Rahim 50 pontot dobott, ez nemcsak egyéni karriercsúcs - 39 pont volt a régi -, hanem NBA-szezonrekord is: eddig hárman tartották 44 ponttal: Michael Jordan, Tracy McGrady és Nick Van Exel. A Detroit váratlan vereségében az is közrejátszott, hogy legjobbja, Jerry Stackhouse sérülés miatt pihent. Abdur-Rahim idei átlagát egycsapásra 18,8 pontról 21,4-re emelte!

Portlandben Rasheed Wallace idei pontcsúcsát érte el 30-cal, így sikerült ellensúlyozni a sérült Scottie Pippen és Bonzi Wells hiányát.

Szezonrekordot ért el a 39 éves John Stockton is, neki köszönheti a Utah Jazz a Clippers elleni sikert. A vendégek még egyszer sem győztek a Delta Centerben, 0-25 a mérlegük az épületben, legutóbb 1989-ben nyertek Salt Lake City-ben, amikor a Jazz még a Salt Palace-ben játszotta mérkőzéseit.

Charlotte Hornets - Orlando Magic 99-109
Legjobb dobók:
B. Davis 27, Campbell 23, ill. McGrady 24, M. Miller 21

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 79-68
Ld.:
Iverson 27, Harpring 17, McKie 16, Mutombo 9 (20 lepattanó, 5 blokk), ill. Mihm 15, J. Jones 12

Ld.:
Abdur-Rahim 50 (12 lepattanó, 5 gólpassz), Terry 15, ill. J. Barry 25, B. Wallace 15

Indiana Pacers - San Antonio Spurs 79-97
Ld.:
R. Miller, Rose 17-17, ill. Duncan 30 (18 lepattanó, 5 gólpassz, 3 blokk), Daniels 11

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 89-103