A Utah Jazz ismét hazai vereséget szenvedett - hat meccsből a negyediket idén -, a "tettes" a két zakó után újra győző New Jersey Nets. A Hudson-parti gárda nyolc év után tudta először megverni a Jazzt, de nem is ez a legszebb a dologban, hanem hogy Karl Malone, a Utah hegyméretű bedobója és Byron Scott, a Nets edzője majdnem összeverekedett.

reuters
Malone 34 pontja is kevés volt a Utah sikeréhez

A meccs amúgy izgalmasan alakult: két másodperccel a vége előtt Jason Kidd egy triplával egyenlített, de ez csak azért volt lehetséges, mert John Stockton hat másodperccel előbb kihagyott egy büntetőt. A hosszabbításban a Utah Universityn végzett Keith Van Horn döntötte el a meccs sorsát a vendégek javára.

A Philly hatodszor nyert zsinórban - éppen ennyi meccset játszott idén Allen Iverson, tehát lehet valami ok-okozati összefüggés a két dolog között.

A Los Angeles Lakers alaposan kitömte a Denvert, 10-1-es mérlegénél nincs most jobb az NBA-ben. Érdekes, hogy Shaquille O'Neal 10 pontnál leragadt - mezőnyből 4/11, büntetőből 2/9 volt a mutatója.

A Minnesota elvesztette idei második meccsét, 9-2-re romlott a mérlege, az Orlando Magic és a 39 pontig jutó Tracy McGrady rontotta el az "erdei farkasok" szép bizonyítványát.

Philadelphia 76ers - Detroit Pistons 94-89
Ld.: Iverson 38, Coleman 16, McKie 15 (9 lepattanó), Mutombo 13 (14 lepattanó), illetve C. Robinson 35, J. Barry 14

Utah Jazz - New Jersey Nets 89-90 (hosszabbítás után)
Ld.:
Malone 34 (12 lepattanó), Marshall 27 (11 lepattanó), Stockton 10 (11 assziszt), illetve Kidd 18, Van Horn, Martin 17-17

Ld.:
Duncan 30 (13 lepattanó, 3 blokk), Parker (7-7 lepattanó és assziszt, 3 lopás), S. Smith 13-13, illetve Payton 17, B. Barry 13

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 96-92