Tíz éves fennállása legszenzációsabb játékával 11-5-re nyert Washingtonban az Ottawa Senators hokicsapata. A tizenegy ütött gól klubrekord, miként a zsinórban elért hetedik diadal is, amellyel alaposan tönkretették Jaromir Jagr visszatérését a Capitals csapatába.

Alfredsson mesterhármassal
"kedveskedett" vendéglátóinak

A Montreal Canadiens 1920-ban 16-3-ra verte a Quebecet, ez az egy csapat által elért gólcsúcs az NHL-ben, ha pedig összeadjuk mindkét együttes által ütött gólokat, akkor a 21 a rekord: ezt legutóbb az Edmonton Oilers-Chicago Blackhawks meccsen jegyezték fel, 1985-ben. A Capitalson az sem segített, hogy Kölzig kapust Craig Billington váltotta a második harmad elején.

East Rutherfordban a Pittsburgh vendégszerepelt. Alekszej Kovaljov, a vendégek remek orosz szélsője 13 meccsnyi kihagyás után játszott újra, és azonnal ütött egy mesterhármast, karrierje során a hetediket. Honfitársa, Alekszej Morozov is ütött kettőt, továbbá asszisztált Kovaljov két találatánál. Mario Lemieux, aki egy meccsel ezelőtt lépett újra jégre csípőoperációját követően, két gólpasszal jeleskedett.

A minneapolisi Xcel Energy Centerben Marian Gaborik, a Wild másodéves csatára beütötte élete első NHL-mesterhármasát, ami a második évét a ligában töltő Vadak részéről összesen még csak a második triplázás.

Detroitban a csoportéllovasok derbijén már 4-0-ra vezetett a hazai csapat, két és fél perccel a vége előtt mégis feljött 4-3-ra a Carolina, és az utolsó percben, hat emberrel támadva majdnem ki is egyenlített.

Washington Capitals - Ottawa Senators 5-11
Alfredsson 3, Hossa, McEachern 2-2, White, Neil, Havlat, Bonk, ill. Goncsar 2, Simon, Pettinger, Cote

New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins 1-5